Amint azt Szemán György klubigazgató a veol.hu portálon elmondta, a 2004 nyarán Pápára költöző egyesület tartozásai olyan mértékűek, hogy nem tudnak nevezni a következő idény egyik osztályába sem. A sportvezető élete egyik legborzalmasabb pillanatának nevezte, amikor kiderült, hogy a tulajdonos milyen cselekményt követett el a cégeivel, ez pedig előrevetítette a pápai profi futball végét.
„Nem titok, annak ellenére, hogy a kis költségvetésű klubok közé tartoztunk, évek óta egyre nehezebb volt finanszírozni a csapatot – folytatta Szemán. – Azonban álmunkban sem gondoltunk arra, hogy szinte egyik napról a másikra bekövetkezik a csőd, és mindennek vége szakad. Borzasztó volt ezt megélni. Becsülettel tettük a dolgunkat, irányítottuk a klubot, a játékosok a végsőkig kitartottak.”
A Lombard labdarúgócsapata sok szempontból „magyaros” utat járt be: Tatabányáról előbb Szombathelyre tette át a székhelyét, majd 11 éve költözött Pápára. Innen indulva futott be jelentősnek mondható karriert Lovrencsics Gergő, Gyömbér Gábor és Lipták Zoltán. A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai május elején vettek őrizetbe egy személyt a Lombard Kézizálog ügyével kapcsolatban, sajtóértesülések szerint az előállított, majd gyanúsított férfi B. Péter, a Lombard Pápa tulajdonosa volt.
hogy az elmaradt fizetéseket megkapjuk, mert a csapatot működtető cégnek még vannak kintlévőségei, de én nem vártam, az ingatlanomat egy szabad felhasználású kölcsönnel terheltem meg, és a felvett pénzből az utolsó fillérig visszafizettem
minden adósságomat” – nyilatkozta Szűcs Lajos, a Pápától Dunaújvárosba
igazoló kapus a hirado.hu-nak.