Majdnem biztosra vehető,hogy valamilyen megállapodás lesz. Erre utal,hogy Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke jó alapnak nevezte a tárgyalásokra az Alekszisz Ciprasz görög kormányfő által vasárnap benyújtott javaslatokat, amelyeket Juncker mellett Mario Draghi, az Európai Központi Bank elnöke, és Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezetője is megapott.
Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke óva intett a csodavárástól a rendkívüli csúcs előtt, szerinte ez „biztosan nem az utolsó lépés lesz”. Görög részről ismételten elhangzott, hogy a nyugdíjak és bérek csökkentése továbbra is vörös vonalnak számít.
Megoldásra serkentette Alekszisz Cipraszt Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke. „A görög kormányfő a görög népért vállalt felelősséget. Ezt a rendkívüli csúcson sem szabad figyelmen kívül hagynia” – figyelmeztetett a Rheinische Postban.
Vasárnap este mintegy 7000-en vonultak az utcára Athénban, hogy támogatásukról biztosítsák a görög kormányzatot a hitelezőkkel folytatott tárgyalások során. A megmozdulás résztvevői elutasítottak újabb megszorításokat.
A társadalom nagy része rendkívüli módon megérezte a válságot. Különösen az egészségügy tekintetében váltak nagyon súlyossá a következmények. A lakosság egyharmada nem rendelkezik betegbiztosítással, az orvosok majdnem a felét tették az utcára –írta a Süddeutsche Zeitung. A csecsemőhalandóság 2008-2010 között 43 százalékkal emelkedett, az öngyilkosságoké pedig megkétszereződött. Akár biztosított valaki, akár nem, a gyógyszerárak negyedét a páciensnek kell megtérítenie. A leukémiások számára például havi 2000 eurót kell előteremteni a kezeléshez – írta a SZ.