Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke úgy döntött, megállítja a további megbeszéléseket, mivel, mint fogalmazott, a görög álláspont sehová sem vezet. Azt is közölte, hogy Alekszisz Ciprasz kabinetje nem mond igazat a honfitársaknak a jelenlegi helyzetről. Janisz Varufakisz pénzügyminiszter visszautasította a vádakat, s mint mondta, „Juncker vagy nem olvasta el azokat a dokumentumokat, amiket Ciprasznak adott, vagy elolvasta, de utána el is felejtette.”
Ciprasz miniszterelnök kedden nagyon konfrontatív beszédet mondott, egyértelműen a hitelezőket hibáztatta a megállapodás elmaradásáért. A Sziriza illetékesei előtt elhangzott előadásában egyenesen „bűnözőknek” minősítette a Nemzetközi Valutaalap (IMF) illetékeseit.
Sztavrosz Teodorakisz, a To Potami nevű baloldali parlamenti párt elnöke azt közölte, Alekszisz Ciprasz kormányfő is tisztában van avval, hogy a megbeszélések nem tarthatnak tovább június végénél.
A befektetők nem annyira borúlátóak a Görögországgal való megegyezés kapcsán. A megkérdezettek 43 százaléka jó egyezséget vár, míg 42 százalék arra számít, hogy Athén kénytelen lesz elhagyni az euróövezetet.
A felmérések szerint egyébként lassan, de biztosan apad a Sziriza népszerűsége. A Mega Tv által közölt kötvéleménykutatás szerint a baloldali kormánypárt 35,1 százalékon áll, ami 1,4 százalékos csökkenést jelez az előző hónaphoz képest. Ez azt jelenti, hogy már csak 12 százalék választja el a korábbi kormánypárttól, az Új Demokráciától. Ugyanezen iroda felmérése szerint 68,5 százalék szeretné megtartani fizetőeszközként az eurót, míg 27,6 százalék szerint inkább el kell hagyni az euróövezetet. Arra a kérdésre, mit választanának, egy Görögország szempontjából előnytelen megállapodást, vagy a csődöt, a megkérdezettek 56,2 százaléka tette le a voksát a megegyezés mellett, míg 35,4 százalék szerint a csőd lenne a jobb döntés.