"Ha a nyugatiak lezárják a határaikat, akkor nekünk is le kell zárni a déli határt, mert ha ez nem következik be, akkor, ha Ausztria felé nem tudnak továbbmenni, más irányba nem tudnak továbbmenni, az fog történni, hogy ez az idei évben már százezres nagyságrendű bevándorlóáradat Magyarországon fog rekedni" - fogalmazott.
A végső esetre szóló lépésnek nevezte egy határzár kiépítését, mondván, indokoltabb volna, hogy Törökország bulgáriai határszakasza után görögországi határán is kiépüljön a bevándorlók feltartóztatására hivatott kerítés, de "ha ez nem történik meg, akkor ezt nekünk kell megcsinálni".
"Legkésőbb őszre Magyarországnak vissza kell hoznia azokat az intézkedéseket, amelyeket 2012 előtt alkalmaztunk" - vélekedett a politikus, ezek közé sorolva, hogy őrizetbe veszik a határt törtvénytelenül átlépőket, mert az Európai Unió által jelenleg tiltott intézkedésnek visszatartó ereje lesz.
Ha a nyugati államok lezárják határaikat, "jó lenne, hogy ha Magyarországon a szocialisták meg a liberális pártok félretennék ezt az ideológiailag motivált bevándorláspárti politikát, mert ennek semmi értelme nincs. (...) Magyarországon semmire nem megoldás a bevándorlás, Európában sem megoldás semmire, nem tudunk kezdeni semmit ilyen hatalmas mennyiségű gazdasági bevándorlóval" - mondta.
A frakcióvezető megjegyezte: a hónap végére meghaladja a 60 ezret a Magyarországra érkezett illegális bevándorlók száma, akiknek 99 százaléka teljesen törvénytelenül lépett be. A parlament előtt lévő előterjesztés definiálná a biztonságos harmadik ország fogalmát, így a Görögországon, Macedónián, Szerbián keresztül érkező bevándorlók azokban az államokban is kérhetnének menedéket. Ugyanakkor kimondaná, hogy biztonságos harmadik országból nem fogadunk politikai menedékkérőket, az érkezőket automatikusan gazdasági bevándorlónak tekintenék, és így visszafordítanák a magyar hatóságok - ismertette.
Szavai szerint éppen "az eltérő vélemények mutatják, hogy itt nem az Európai Unió a megoldás", hiszen "bekövetkezett az, amitől tartottunk", és egyes tagállamok, megelégelve "a brüsszeli totojázást" és a most kialakult helyzetet, gyakorlatilag lezárták a belső határokat, ezzel részben fel is mondva a schengeni szerződés egyes elemeit. Németország és Ausztria jelzése szerint a két állam összesen 15 ezer menekültet küldene vissza Magyarországra, miközben déli határainkon folyamatosan áramlanak be az illegális bevándorlók - jelezte Rogán Antal.