Az alapos tisztítással indított felújítási program 2008-ban kezdődött és az azóta eltelt időszakban körülbelül 60 millió jüant (2,7 milliárd forint) költöttek a 7,7 méter magas és 12,5 méter széles alkotásra. A szobornak 1007 karja van, mindegyik tenyéren egy-egy szemábrázolással. Eredetileg a Déli Szung-dinasztia (1127-1279) idején faragták.
A restaurátorok a nagyszabású vállalkozás keretében 830 kezet és 227, az alkotás részét képező elemet állítottak helyre. Ez volt eddig a Csiensou Kuanjin, vagyis az Ezerkarú Buddha történelmének eddigi legnagyobb állagmegóvó és felújító projektje; korábban már legalább négy alkalommal hajtottak rajta végre kisebb-nagyobb beavatkozásokat, tüntettek el repedéseket, korrigálták a megkopott színezést.
A mestermunka további egyedi sziklafaragások ezrei között található, amelyek a Tang-dinasztia (618-907) időszakából származnak, s 1999-ben az UNESCO Világörökség-listájára is felkerültek. A szakemberek szerint a legutóbbi, több mint 7 éven át tartó munka révén sikerül legalább fél évszázadon át biztosítani a az Ezerkarú Buddha ragyogását, s azt ígérték, folyamatosan megfigyelés alatt tartják, és időben gondoskodnak arról, hogy szépségét a következő 800 évre is megőrizzék.