Kerry távozásakor kijelentette, hogy csatlakozni kíván az iráni nukleáris program korlátozásáról folytatott tárgyalások záró szakaszához, amelyek végső határidejét június 30-ra tűzték ki. Az amerikai diplomácia vezetője a kórházból is figyelemmel kísérte az egyezkedést és "a megfelelő pillanatban" Európába repül majd, hogy személyesen is bekapcsolódjon abba, miután részt vesz a kínai kormány küldöttségével folytatandó washingtoni tárgyalásokon.
FOTÓ: Scott Eisen/Getty Images
Dennis Burke ortopéd sebész kijelentette, hogy a miniszter combcsontjának helyreállítása komplikációmentes volt, és arra számít, hogy Kerry néhány hónapon belül teljesen felépül majd. A tárcavezető addig mankóval fog járni és fizioterápiás kezelést kap.
FOTÓ: Scott Eisen/Getty Images
Amerikai illetékesek szerint egyébként az amerikai kormány a várakozások szerint július elején fogja bejelenteni, hogy több mint fél évszázados megszakítás után helyreállnak a teljes körű diplomáciai kapcsolatok az Egyesült Államok és Kuba között. Ezt követően John Kerry várhatóan Havannába utazik majd, hogy részt vegyen azon a zászlófelvonási szertartáson, amely nagykövetségi rangra emeli az amerikai érdekképviseletet.
FOTÓ: Scott Eisen/Getty Images
A kormány a tervek szerint az elkövetkező két hét során tájékoztatja majd a kongresszust, hogy nagykövetséget kíván nyitni a kommunista vezetésű karibi szigetországban. A külügyminisztériumnak ilyen esetben jogszabályban foglalt kötelessége legkevesebb 15 nappal az avatást megelőzően értesíteni a törvényhozást.
Az előkészületek részeként a kubaiak szerdán egy nagyméretű zászlórudat állítottak fel a washingtoni kubai érdekképviselet előtt. A nagykövetek kölcsönös kinevezésének időpontja egyelőre nem ismeretes. A két ország vezetői decemberben jelentették be, hogy helyre kívánják állítani a kétoldalú diplomáciai kapcsolatokat. A Kuba ellen bevezetett amerikai embargó feloldásához kongresszusi jóváhagyásra lesz szükség.