Az átvételi folyamat lezárultával a most mintegy 806 ezer lakossági kisfogyasztót ellátó Főgáz vevőköre közel 2,2 milliósra bővül. Az állami társaság mellett a Tigáznak 1,2 millió, a kisebb szolgáltatóknak pedig együttesen 340 ezer ügyfele marad. Az arányok azonban még változhatnak, ugyanis a Főgáz mára országos ügyfélszolgálatot épített ki, és engedélye van arra, hogy bárhol szolgáltasson, és intenzíven csábítja is a más társaságokhoz tartozó ügyfeleket. Egyelőre azonban szó sincs tömeges átjelentkezésről, részint azért, mert két potenciális ellenfele is visszaadta a veszteséget termelő lakossági üzletágra szóló engedélyét, másrészt egyelőre nem ígér annál olcsóbb gázt a lakosságnak, mint amilyen gázárat az energiahivatal az adott területre megszabott. A jobb minőségű szolgáltatás ígérete pedig eléggé megfoghatatlannak tűnik a gyakran a számlafizetéssel is gondban lévő ügyfeleknek.
A tegnapi bejelentéssel eldőlt, hogy legkésőbb 2016. január 1-jétől Zala, Somogy, Veszprém, valamint Tolna, Baranya, és Fejér megyékben, illetve legkésőbb 2016. július 1-jétől Vas, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Bács-Kiskun, Csongrád és Békés megyékben a Főgáz lehet a földgázfelhasználók új egyetemes szolgáltatója.
A Főgáz Zrt.-nek 30 napon belül tervet kell készítenie a szolgáltatóváltással érintett fogyasztók tájékoztatásáról. A fogyasztókat értesíteni kell arról, hogy az új egyetemes szolgáltatói szerződés a MEKH határozatában szereplő hatállyal automatikusan a törvény erejénél fogva létrejön a szolgáltató üzletszabályzatában foglalt feltételekkel. A tájékoztatónak tartalmaznia kell az új szolgáltatónak, valamint az üzletszabályzatának elérhetőségét, a mérőállás megállapításának módját, a panaszkezelés lehetőségeit, a szolgáltatóváltással kapcsolatos esetleges teendőket. Értesíteni kell a fogyasztókat a földgázellátás zavartalanságának biztosításáról, az esetlegesen fennálló hátralékok kezeléséről is.