Két hetes tárgyalások után négy oldalt sikerült kigyomlálni a szövegből. Az új egyezmény a globális felmelegedést elleni küzdelemben született első megállapodás, a már lejárt, de ideiglenesen meghosszabbított Kiotói Jegyzőkönyv helyébe lépne. Az üvegházhatást okozó káros anyagok kibocsátásának korlátozását célzó, kötelező erejű vállalásokat tartalmazó új egyezményhez várhatóan az utolsó pillanatig nyújtanak be módosító javaslatokat.
Christiana Figueres, az ENSZ klímaváltozási keretegyezményének végrehajtó titkára úgy nyilatkozott, „lépésről lépésre” sikerült valamelyest haladni, s odáig eljutottak, hogy az országok szakértői már értik, mit tartalmaz az egyezmény, s melyek a szükséges további lépések. Laurence Tubiana professzor, a 2015-ös párizsi klímacsúcs különmegbízottja a BBC-nek nyilatkozva óvott attól, hogy a felek csalódottak és frusztráltak legyenek. „A bonni megbeszélések hasznosak voltak, s erősödött a bizalom az államok között” – vélte a szakértő.
Bonnban augusztusban és októberben még két egyetértést tartanak, mielőtt az állam- és kormányfők tárgyalóasztalhoz ülnek majd Párizsban.