Ezek egyikét a CNN hírtelevízió és az ORC közvélemény-kutató cég, a másikat pedig az ABC televízió és a The Washington Post (WP) című lap készíttette közösen. Az első kutatás megállapította, hogy Clinton még mindig toronymagasan vezet az elnökségre pályázó több demokrata politikus előtt, de 2001 óta még sohasem volt ennyire negatív a megítélése, és a róla alkotott kép kampányának április eleji beindítása óta is sokat romlott.
Az CNN-ORC felmérés szerint a megkérdezettek 57 százaléka nem tartja őt őszintének és szavahihetőnek, ami 8 százalékpontos romlást jelent március vége óta. A politikus megítélésére a külügyminisztersége idején a bengázi amerikai képviselet elleni terrortámadás kezelése, valamint az hatott negatívan, hogy tárcavezetőként magánszerverről levelezett, és hogy a Clinton Alapítvány több megkérdőjelezhető adományt fogadott el.
Clinton csak 47 százalék szerint törődik az emberekkel, ami 6 százalékpontos romlást jelent, és 50 százalék szerint nem kelt bizalmat, ami 8 pontos visszaesés. Hillary Clinton 60 százalékkal (9 százalékpontot visszaesve) vezet a demokraták hivatalos elnökjelöltségéért harcba szállt, vagy potenciálisan induló politikusok erősorrendjében. Erősen leszakadva a második helyen Joe Biden alelnök áll, 14 százalékkal, a dobogó harmadik helyén pedig Bernie Sanders szenátor. Martin O'Malley volt marylandi kormányzó támogatottsága mindössze 1 százalékos.
A republikánus jelöltek mezőnyét Marco Rubio floridai szenátor és Jeb Bush floridai exkormányzó vezeti, 14, illetve 13 százalékkal. Őket Mike Huckabee arkansas-i exkormányzó és Scott Walker wisconsini kormányzó (10-10 %), Ted Cruz texasi és Rand Paul kentucky-i szenátor (8-8 %), valamint Ben Carson volt gyermek-idegsebész (7 %) követi.
A CNN és az ORC szerint Clinton Rand Paullal, Walkerrel és Rubióval kiegyensúlyozott küzdelmet vívna, Bush-sal és Cruzzal szemben viszont jelentős az előnye. A másik felmérés, amelyet az ABC és a WP készíttetett, szintén erős csökkenést mért Clintonnál az őszinteség és a szavahihetőség kérdésében: a volt first ladyről ma 41 százalék gondolkodik pozitívan ebben a vonatkozásban. A visszaesés a két hónappal ezelőtti szinthez képest 5, az tavalyihoz képest pedig 12 százalékpont. A választók 45 százaléka van kedvező véleménnyel róla - ez 22 százalékponttal kevesebb, mint amikor távozott a külügyminisztériumból -, 49 százalék pedig kedvezőtlennel.
A Clinton és a Jeb Bush közötti támogatottságbeli különbség két hónap alatt 12 százalékpontról háromra zsugorodott, és a volt elnökfeleség jelenleg 47-44 arányban vezet Bush előtt. A válaszadók ugyanakkor nagyobb arányban, 55 százalékkal 39 ellenében vélekedtek úgy, hogy Clinton legyőzné Busht.
Bush ugyanakkor március óta 11 százalékpontot veszített a saját pártján belüli támogatottságából, elvesztette az éllovasi pozícióját, és 10 százalékos táborával jelenleg a 3-4. helyen áll, holtversenyben Marco Rubióval. Az ABC-WP felmérés szerint az élen 11-11 százalékkal Scott Walker és Rand Paul áll. Huckabee támogatottsága 9, Cruzé és Carsoné pedig 8-8 százalékos.
Az ABC-WP-mérés szerint Clinton támogatottsága a saját táborán belül 62 százalékos, őt Biden 14, Sanders pedig 10 százalékkal követi. Az empátia ügyében ez a kutatás némi javulást regisztrált a volt fist lady esetében: a két hónappal ezelőtti 47 százalékkal szemben ma a megkérdezettek 49 százaléka véli úgy, Clinton megérti az amerikaiak mindennapi problémáit.