"A megállapodás elmaradása nem az úgymond kompromisszumra nem hajlandó, békétlen és érthetetlen görög álláspontra vezethető vissza” – írta Ciprasz a Le Monde-ban ma publikált írásában.
Szerinte az „intézmények” időnként teljesen abszurd követelésekkel állnak elő, s nem veszik figyelembe a görög nép legutóbbi demokratikus döntéseit. A görög miniszterelnök azt emelte ki, hogy kormánya már tett engedményeket a hitelezőknek. Például határozatot hozott a privatizációs folyamat folytatásáról. Ezt eredetileg a kormánypárt, a Sziriza elutasította választási programjában. Athén emellett megszavazta az ÁFA-, valamint a nyugdíjreformot is.
Ciprasz azt közölte, a korábbi kormánnyal szemben az általa irányított kabinet nemcsak költségcsökkentéssel akarja stabilizálni a gazdaságot, hanem olyan reformokat fogadna el, amelyek révén szerinte a bevételeket is növelni lehet. Ezek közé tartozik a szupergazdagokra kivetendő rendkívüli adó, az adóelkerüléssel szembeni keményebb fellépés, a rádiós és televíziós frekvenciák és máslicencek eladása.
Ciprasz úgy véli, Európa válaszúthoz érkezett. Vagy a nagyobb integrációt választja, vagy a szakadást. A radikálisok kemény büntetéseket akarnak, s „Görögország lenne az első áldozatuk” – közölte Ciprasz, aki szerint Athénnal akarnak példát statuálni.