Mint fogalmazott, nemcsak „egy az UEFA-t képviselő személy” gyűlöli őt, ezzel nyilvánvalóan az európai szövetség elnökére, Michel Platinire utalt, hanem az UEFA egésze „nem értette meg, hogy 1998-ban engem választottak meg elnöknek”. Mindezt a svájci RTS televíziónak adott interjújában mondta el.
A svájci sportdiplomata ezzel arra utalt, hogy akkor az UEFA elnökét, Lennart Johanssont győzte le a szavazáson. Platini még csütörtökön lemondásra szólította fel Blattert. A nemzetközi szövetség elnöke ezt nem hagyta szó nélkül. „Megbocsátok mindenkinek. De nem felejtek.” Szerinte nem véletlen, hogy az elnökválasztás előtt éppen két nappal került sor a letartóztatásokra.
Blatter szavai arra utalnak, hogy új stratégiát választott, s a FIFA megosztására törekszik. A pénteki elnökválasztás ugyanis megmutatta, hogy bár már nem számíthat annyi támogatóra, mint korábban, a harmadik világ országainak túlnyomó többsége nem akar kihátrálni mögüle. Blatter ügyesen építette ki hatalmát, hiszen folyamatosan támogatta az afrikai, ázsiai országokat, ezen kontinensek képezik hatalmának legfőbb bázisát. A FIFA egyebek mellett szerepet vállal afrikai
stadionépítési programokban. Sepp Blatter azt is közölte, hogy a pénteki voksolás után úgy érzi, megerősítették őt hatalmában. Ugyanakkor az amerikaiakhoz is volt egynéhány kedves szava.
Úgy vélte, Washington valójában azért kezdeményezte a letartóztatásokat, mert nem kapta meg a 2022-es labdarúgó világbajnokság rendezési jogát. Sőt, egy másik összeesküvés elméletet is gyártott. Utalt arra, hogy az Egyesült Államok Jordánia egyik fő támogatója, Ali bin al-Husszein hercegéé, aki ellenfele volt az elnökválasztáson. „Ez az ügy bűzlik” – állapította meg Blatter, aki a Neue Zürcher Zeitung megfogalmazása szerint úgy örült, újraválasztásának, mint egy kisgyerek.
Blatter a FIFA tv-nek is nyilatkozott. Azt közölte, vállalja a felelősséget azért, ami történt, s most azt tartja a legfontosabb feladatnak, hogy javítsa a FIFA imázsát. Részleteket azonban nem árult el.
Az UEFA végrehajtó bizottsága szombaton rendezi ülését, a Bajnokok Ligája berlini döntője előtt. Michel Platini csütörtöki sajtóértekezletén még nem zárta ki a lehetőségét annak, hogy szövetsége szakít a FIFA-val, ez azonban lényegében teljesen kizárt. Eleve az UEFA sem egységes, másrészt elképzelhetetlen az, hogy a következő 2018-as vb-n ne induljon például a címvédő Németország. A FIFA végrehajtó bizottsága szombati ülésén ráadásul arról döntött, hogy az eddigi terveknek megfelelően az oroszországi vb-n Európát 13 állam, továbbá a vendéglátó Oroszország képviseli. E tekintetben a négy évvel későbbi katari vb-n sem lesz változás.
Blatter megválasztása után egyébként a brit David Gill, a Manchester United korábbi klubigazgatója bejelentette azonnali lemondását a FIFA végrehajtó bizottsági tagságáról. A német Wolfgang Niersbach még nem döntött tagsága sorsáról, csupán annyit mondott, nem bízik abban, hogy Blatter képes legyen bárminemű reformra.
A New York Times úgy értesült, hogy a FIFA-nál tapasztalható korrupció kapcsán további letartóztatások várhatóak. Ekként nyilatkozott az amerikai adóhatóság, egyik vezetője, Steve Weber.
Kovács megvédte Orbán gratulációját
Orbán Viktor miniszterelnök a Facebookon gratulált Sepp Blatternek. „További jó munkát, Elnök úr!” – írta a közösségi oldalon, ami annál is inkább érdekes, mert a pénteki szavazás előtt egy nappal Csányi Sándor MLSZ elnök jelezte: nem Blatterre adja a voksát. Kovács Zoltán kormányszóvivő az orbáni gratulációt firtató kérdésre azt mondta, szerinte ez rendjén van. Kovács – hangoztatva, hogy nem magánvéleményt mond el – egyszerűen az ártatlanság vélelmére hivatkozott, és kifejtette: amíg valakinek nem bizonyosodik be az érintettsége egy törvényszegésben, ezt nem is lehet neki felróni. Arra utalt, hogy Orbán Viktor mindössze udvariasságból, egyfajta kötelességből gratulált Blatternek.
Orbán és Blatter viszonya mindig is igen szívélyes volt. 2011 áprilisában, FIFA akkori elnökválasztása előtt Orbán Blatterral folytatott találkozója előtt úgy nyilatkozott, nem akar korteskedni a svájci sportdiplomata mellett, ám – mint az MTV-nek kifejtette – „nem érett még meg a világ labdarúgása arra, hogy könnyedén lemondjon arról: Európán kívülre kerüljön az irányítása”. (Akkor még úgy tűnt, a katari Mohammed bin Hamman indul Blatter ellen.)
2012 májusában Budapesten rendezték a FIFA kongresszusát, amelyen Blatter körbeudvarolta a magyar kormányfőt, s azt mondta, „egyetértek Orbán Viktor miniszterelnökkel, és hiszem, hogy a politikai cselekedeteknek nem szabad befolyásolniuk a futball szellemiségét.” A FIFA elnöke 2012 júniusában írt levelében „sok sikert” kívánt a miniszterelnöknek, különösen a labdarúgás magyarországi fejlesztésére tett erőfeszítéseihez. Idén január elején, az Aranylabda átadóján, Orbán Blatter barátnője, Linda Barras mellett ült.
„Ha valaki nyomozást indít, akkor ehhez joga van, s ha ez nemzetközivé válik, akkor sem aggódom, különösen a személyemet érintően” – jelentette ki Blatter a FIFA végrehajtó bizottsága ülése után. Arra a kérdésre, hogy tisztában van-e a különböző vádpontokban érintett tisztségviselők kilétével, Blatter úgy válaszolt: „Csak azt tudom mondani, hogy nem én voltam.” Arra az újságírói kérdésre, hogy nem fél-e attól, hogy letartóztatják, a FIFA-elnök röviden felelt: „Letartóztatni, miért? Kérem a következő kérdést.”