Tokió felhőkarcolói kilengtek, leállt a metró, a Haneda repülőteret mintegy 30 percre le kellett zárni. Több mint négyszázan rekedtek a Tokió-torony kilátójában, mivel több mint egy órán keresztül nem indították újra a lifteket. Egy futballmérkőzést is leállítottak rövid időre. A sinkanzen vonatok automatikusan leálltak, ahogy mindig földrengés esetén. A 2011-es, 9-es földrengés után Japán valamennyi nukleáris erőművét leállították, ezúttal egyikből sem jelentettek rendellenességet.
Egy hét alatt ez volt a második nagyobb rengés a távol-keleti szigetországban, s pénteken egy déli kis szigeten, kitört a Sindake vulkán is. Nagao Tosijaszu, a Tokai Egyetem földrengés-előrejelző központjának vezetője az AFP-nek elmondta, hogy mindez arra utal, megerősödött a szeizmikus aktivitás. Emlékeztetett ugyanakkor, hogy a 2011-es nagy katasztrófát hosszú csönd előzte meg. „Felkészültnek kell lennünk, mivel bármikor a jövőben jöhet egy hatalmas rengés, amely az egész társadalomra hatással lehet” – figyelmeztetett a professzor. Kokecu Kazuki, a Tokió Egyetem földrengéskutató professzora ugyanakkor nem gondolná, hogy a mostani rengés egy Tokiót fenyegető nagy természeti csapás előjele lenne.
Utoljára 1923-ban érte súlyos katasztrófa a japán fővárost. Japán négy tektonikus lemez találkozásánál fekszik, s évente e térséget éri a világ földrengéseinek 20 százaléka.