Ennek során arra próbálja meg rávenni az unió vezetőit, hogy támogassák az Európai Unió reformját célzó brit kormányzati elképzeléseket. Angela Merkel nem zárta ki az uniós alapszerződés megváltoztatását, ha ez Londonnak az EU-ban való maradását eredményezné. Mint mondta, bizonyos tekintetben osztja is a brit aggodalmakat, például a szociális rendszerrel való visszaélések tekintetében. A német kancellár azt is hangoztatta, mindenki pontosan tisztában van azzal, mennyire nehéz az uniós szerződések módosítása.
E kérdésben ráadásul érzékelhetően nincs egység a német nagykoalíció pártjai között. Kétsebességes Európát követelt ugyanis a Bild napilapban megjelent írásában Sigmar Gabriel, a német szociáldemokraták elnöke. „Egy erős Európai Uniónak olyan országokra van szüksége, amelyek az első sorban haladnak. Ilyen Franciaország és Németország. Mások is csatlakozhatnak, ha akarnak, de nem mindenkinek kell velünk tartani” – hangoztatta Gabriel nyilvánvalóan London különutas politikájára utalva.
Alex Schäfer, az SPD Bundestagbeli frakcióvezetője pedig azt követelte, Nagy-Britannia mielőbb döntse el, mit akar. „Minél előbb, annál jobb” – fejtette ki. Mint mondta, Londonnak és az EU-nak is ártana, ha ez a bizonytalan helyzet 2017-ig fennmaradna. A brit reformtervekkel kapcsolatban kijelentette, az európai szociáldemokraták nem járulnak hozzá az uniós szerződés módosításához. Cameron már jövőre népszavazást rendezne arról, hogy az EU-ban maradjon-e országa.
Cameron pénteken délelőtt Ewa Kopacz-csal tárgyalt Varsóban. A lengyel miniszterelnök szerint "jó megbeszélések" zajlottak kettejük között. A lengyel kormányszóvivő szerint Kopacz elutasított mindennemű diszkriminációt. Egyetértettek abban, hogy az EU-n belül erősíteni kell a nemzeti parlamentek szerepét. A megbeszélések után nem tartottak sajtóértekezletet.