Balog Zoltán azt mondta, hogy a kormány szerdai döntése értelmében 65 ezer szakmai dolgozó bérkiegészítésére az idei költségvetésben 7,6 milliárd forintot biztosítanak, jövőre pedig 15 milliárd forintot. Hozzátette, hogy a szociális területen dolgozók, ahogy tavaly, úgy az idén és jövőre is megkapják a korábban megítélt - összesen 12 milliárd forint - bérpótlékot.
A miniszter közölte, ez azt jelenti, hogy három év alatt 60 milliárd forinttal emelték a szociális szférában dolgozók jövedelmét, ebbe bele nem számítva a minimálbér-emelést. Balog Zoltán erről a Petőfi Irodalmi Múzeumban beszélt, ahol - Novák Katalin és Czibere Károly államtitkárral - díjakat adott át a szociális és családügyi területen kiemelkedő tevékenységet végző szakembereknek és művészeknek.
Balog Zoltán szavai szerint a kormány munkájának a középpontjában a családok állnak, mert erős családok tudnak a gyermekeknek biztonságot adni, számukra jövőt biztosítani. Majd hosszasan sorolta az eddigi, a családok érdekében tett kormányzati intézkedéseket, jelezve: a kormány a következő években szeretne még többet tenni a családokért, a családok terheinek csökkentéséért.
Átlagosan havonta bruttó 16 ezer forint bérkiegészítésre számíthat mintegy 65 ezer szociális dolgozó július 1-jétől - jelentette be Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára pénteken sajtótájékoztatón Budapesten. Közölte: elsősorban a magasabb iskolai végzettségűeket és a hosszabb szolgálati idővel rendelkezőket érinti majd a bérkiegészítés, de a szétosztás elveiről még egyeztetnek a szakmai vezetőkkel.
Az államtitkár arra hívta fel a figyelmet, hogy a most bejelentett - átlagosan bruttó 16 ezer forintos - bérkiegészítést nem a jelenlegi bérpótlék helyett adják az érintett 65-66 ezer, "magasabb iskolai végzettségű" szakembernek, hanem azon felül.
lásd még: Megalázó fizetésükkel "szelfiznek" a neten a magyar dolgozók