Fidesz;Esztergom;Ózd;feloszlás;

- Esztergomban és Ózdon is oszlik a Fidesz

Évente átlag tíz-húsz alapszervezetet oszlatnak fel és építenek újra a Fideszben, ami egy párt életében normális. Kósa Lajos tegnap a Parlamentben így reagált az ATV-nek arra, hogy személyes ellentétek miatt feloszlatták a kormánypárt ózdi, illetve esztergomi szervezetét. A Fidesz ügyvezető alelnöke szerint más alapokra kell helyezni a pártot.

Az ózdi szervezetet a nyilvánosságra került belső problémák miatt szüntették meg, ám mint Riz Gábor választókerületi elnök az Észak-Magyarországnak elmondta, már megkezdték az újjáépítést. A Fidesz az elmúlt ciklusban a KDNP-vel szövetségben vezette Ózdot, a párt jelöltje nyerte az országgyűlési képviselő-választást, ezután viszont több olyan probléma merült fel, amelyet nem kezeltek a súlyának megfelelően, ezért a polgármester-választáson a Jobbik győzött. Az önkormányzati testületben ugyan többségbe kerültek a kormánypártiak, a frakcióban elkezdték támadni egymást. Riz szerint néhány új arcra is szükségük van, akikkel nekivághatnak majd a következő választásoknak.

Esztergomban Völner Pál választókerületi elnök oszlatta fel a 160 fős alapszervezetet, mivel sok feszültség volt a korábbi fideszes polgármester, Meggyes Tamás és a régi képviselő-testület tagjai, valamint a szervezet többi tagja között. Völner az MTI-nek arról beszélt, ezek a feszültségek is közrejátszottak abban, hogy Esztergomban azok az emberek is elfordultak a Fidesztől, "akik korábban várták a helyi szervezet megújulását". A választókerületi elnök szerint az esete nem kirívó, mert a Fidesz számos helyen oszlatta fel alapszervezeteit, és "a problémás helyeken időben hozzákezdett az építkezéshez".

Meggyes, aki 2010-ig vezette a várost a KDNP-t is a Fidesz ellen fordította. A kisebbik kormánypárt esztergomi szervezete 2012 őszén felmondta a helyi koalíciót, majd a bíróságtól azt kérték, az önkormányzati frakciót tiltsák el a Fidesz-KDNP név használatától. A korábbi polgármestert és néhány korábbi városi képviselőt 2014-ben helyben nem is indított el az önkormányzati választáson a Fidesz.

Az év végén elindulhat az egészségügyi informatikai fejlesztések néhány eleme, 2017 közepétől pedig az egyetemi klinikáktól a háziorvosokig minden intézmény elektronikus úton cserélheti ki - a páciens hozzájárulásával - a vizsgálati eredményeket, leleteket, egységes jelentéseket továbbíthat a központi adatbázisokba. Ahol szükséges, az e-Egészségügyi rendszerhez csatlakozást számítógépek vásárlásával segítik - mondja Divinyi Zsombor. Az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) központi tervezési és projekt-végrehajtási főosztályvezetője felidézi: ma például csak a sajtóból tudják, hogy sok felírt receptet nem váltanak ki. A rendszer elindulása után nemcsak ezt látja majd az orvos és a páciens, de azt is, hogy mikor és hol milyen gyógyszert írtak fel, illetve van-e ellenjavallat a beteg által szedett medicinákkal szemben.