Alekszisz Ciprasz görög kormányfő ezzel szemben arra figyelmeztette a hitelezőket, ne számítsanak arra, hogy a kormány idővel beadja a derekát. S létezik olyan „vörös vonal”, amit a kabinet semmi esetre sem hajlandó átlépni. Ismételten kizárta, hogy kormánya hajlandó lenne csökkenteni a nyugdíjakat vagy a béreket.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) ez titkos jelentése szerint továbbra is jelentős összegeket vesznek ki a görögök a helyi pénzintézetekből. December óta 40 milliárd eurót vettek ki, ami megtakarításaik körülbelül egyötödének felel meg. Az IMF úgy véli, valóságos csodára lenn szükség ahhoz, hogy megállapodás szülessen a következő hetekben a görög kormány illetékesei, illetve a „Brüsszeli Csoportnak” nevezett hitelezők között. A hírek szerint csütörtökön készített dokumentum megállapítja ugyan, hogy javult az „intézmények” és a görög küldöttség közötti tárgyalások klímája, amióta a küldöttségben nincsenek Janusz Varufakisz pénzügyminiszter emberei, de valós előrelépés nem történt a megbeszélések során.
A számadatok megsemmisítőek, a 2015-ös költségvetésben előirányzott számokat, valamint a remélt adóbevételeket nem tudja teljesíteni a kormány. A dokumentum megállapítja, hogy 2015 első negyedévében recesszióba esett vissza a görög gazdaság.
A görög ügyek egyre inkább megosztják a német kormánykoalíciót is. Sigmar Gabriel, a német szociáldemokraták elnöke azt közölte, politikailag rendkívül veszélye helyzetet teremtene, ha Athén kiesne az euróövezetből, ráadásul óriási bizalmi válságot eredményezne az EU-n belül. A politikus szerint ha Athén véghez viszi a reformokat, újabb, immáron harmadik mentőcsomagot kaphat. Kiemelte azonban, hogy ehhez az országnak teljesítenie kell kötelezettségeit. Volker Kauder kereszténydemokrata frakcióvezető ezzel szemben elutasította a harmadik mentőcsomag felvetésének gondolatát.
Utalt arra, hogy egyelőre a második mentőcsomag utolsó, 7 milliárd eurós hitelrészletének kifizetéséről folyik a kötélhúzás, ezért egyelőre nincs értelme harmadik mentőcsomagról beszélni.