A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke emlékeztetett arra, hogy a hatóság korábban kiadott egy állásfoglalást az elektronikus megfigyelőrendszerek munkahelyen történő alkalmazásáról, és az abban foglaltakkal szöges ellentétben áll, ha valahol kifejezetten a foglalkoztatottak tevékenységének dokumentálására készítenek felvételeket. "Ez attól sem lesz törvényes, ha a munkavállalókat nyilatkoztatják arról, beleegyeznek a megfigyelésbe – mondta Péterfalvi a lapnak.
Munkahelyeken az ellenőrzés akkor tekinthető jogszerűnek, ha az a munkaviszony rendeltetésével közvetlenül összefüggő okból feltétlenül indokolt, de az sem lenne törvényes, ha a közterületen kiépített kamerarendszert használnák a közmunkások megfigyelésére. Péterfalvi maga is úgy véli, történhetett jogsértés Ózdon, és ha a hatósághoz bejelentés érkezik, azt ki fogják vizsgálni - mondta a lapnak az adatvédelmi hatóság elnöke, aki szerint jogsértés esetén a NAIH tízmillió forintig terjedő bírságot szabhat ki, de a személyes adatok jogosulatlan kezelése miatt polgári pert is lehet indítani.
Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője egy más témájú csütörtöki sajtótájékoztatón kérdésre "kézivezérelt pártkatonának" nevezte Péterfalvi Attilát és úgy értékelt: a kamerakérdés eldőlt azzal, hogy mennyi kiosztott szerszám, eszköz eltűnik a munka során. Állnak minden vizsgálat elé - jelezte a szóvivő, aki helyesnek tartja Janiczak Dávid döntését.