Az ENSZ jóideje sürgette, hogy Szaúd-Arábia átmenetileg függessze fel a bombázásokat, a segélyszervezetek ugyanis nem tudták eljuttatni Jemenbe szállítmányaikat. Rijád menedéket adott az elmenekült Abd-Rabbu Manszúr Hádi elnöknek, s március 26-án megkezdte a huszi lázadók állásainak bombázását. A légicsapásokat az Egyesült Államok is támogatja. A megbuktatott elnökhöz hű erők közölték, ha a huszik támadást indítanak, a tűzszünet ellenére felveszik velük a harcot.
A lázadók ellenőrzése alá került SABA hírügynökség ezt Saraf Galib Lukman tábornokra hivatkozva közölte. A szaúdiak vezette koalíció szóvivője, Ahmed Ali Asziri ugyancsak figyelmeztetett: ha a huszik megsértik a fegyvernyugvást, felújítják a bombázásokat. A jemeni főváros, Szaana hétvégén is tűz alatt volt, a koalíciós erők az előző elnök, Ali Abdullah Szaleh rezidenciáját vették célba, de a dél-jemeni kikötővárosban, Adenben is bombázták a lázadók állásait.. Szaleh, aki Irán támogatását élvezi, együttműködik a huszi lázadókkal.
A volt elnök hívei által ellenőrzött tévécsatorna, a Yemen Today közvetítette Szaleh nyilatkozatát, amelyben agressziónak minősítette a szaúdi bombázásokat, s azt üzente Rijádnak, jöjjenek a szárazföldön, állnak elébe. Az iráni kormányzat tagadja, hogy ők fegyverezték volna fel a huszikat. ENSZ-adatok szerint március 19. óta már több mint 1400 ember veszítette életét Jemenben, többségük polgári személy. Legalább 300 ezren kényszerültek otthonaik elhagyására.