A rakétaindítás azt jelentheti, hogy Phenjan jelentősen növelte katonai képességeit, s ballisztikus rakétáival Dél-Korea, Japán, de már akár az Egyesült Államok biztonságát is veszélyeztetheti. A KNDK ellen érvényben lévő ENSZ-szankciók értelmében mellesleg Phenjannak eleve tilos lenne ballisztikus rakétakísérleteket végrehajtani. Washington nem kommentálta a rakétakilövés hírét, ugyanakkor jelezte, hogy azzal Phenjan világosan megsértette a Biztonsági Tanács határozatait.
Néhány órával a bejelentés után dél-koreai katonai források megerősítették, hogy Észak-Korea három cirkálórakétát lőtt ki a tengerbe. Phenjan már napok óta fenyegető közleményeket tett közzé, azt állítva, hogy figyelmeztetés nélkül lőni fog a területi vizeit megsértő dél-koreai hajókra. Szöuli vélemények szerint a rakétakilövések célja, hogy további engedményeket csikarjanak ki Dél-Koreából a két ország között tervbe vett újabb tárgyalások előtt. Amerikai források szerint a kilövés az észak-koreai keleti partvidéken fekvő Szinpo városnál történhetett, ahol műholdak megfigyelése szerint már hónapok óta folyt a tengeralattjárók felszerelése. Észak-Koreának hírek szerint legalább 70 – orosz modell alapján épült – tengeralattjárója van.
Az amerikai CBS tévé híradójának jelentése szerint elképzelhető, hogy Kim Dzsong Un a rakétakísérlet miatt mondta le részvételét a szombati moszkvai katonai parádén.