hulladék;Jávor Benedek;EP-képviselő;

FOTÓ: Thinsktock

- Itt a lista!Ők a legpasszívabb magyar politikusok

Újabb rangsor készült az Európai Parlament képviselőiről munkájuk alapján. Míg a januári összeállításban még egyik magyar politikus sem került fel a top 100-ba az EP működését figyelő független szerv, a mepranking.eu adatai szerint, addig mostanra Jávor Benedek és Szanyi Tibor is előrébb kúszott, és az élmezőnyben végzett.

Jávor Benedek lett az első legaktívabb magyar EP-képviselő, ő a 750-ből a 20. lett, míg Szanyi Tibor MSZP-s képviselő a 73. helyet szerezte meg magának a listán. Vannak azonban olyanok is, akik nem szerepeltek ilyen jól az összesítés szerint.

A lista sereghajtói között jobbikos és fideszes politikusokat találhatunk. A legrosszabb helyen a kémkedéssel vádolt, ma már csak KGBélaként emlegetett Kovács Béla áll, aki a 707. helyen szerénykedik. A jobbikos képviselő lehet, hogy nem is tud majd a jövőben javítani a helyezésén, mivel amint felfüggeszti az Európai Parlament a mentelmi jogát, megindulhat a büntetőeljárás ellene. Kovács még a szavazások több mint a negyedéről is hiányzott, de arra azért ő is figyelt, hogy ne vonjanak le emiatt a költségtérítéséből.

Ez azt jelenti, hogy a többi képviselőkhöz hasonlóan ő is több millió forintot vihetett haza havonta. Ez a 8020 eurós illetményből, a 4299 eurós költségtérítésből és a napidíjakból összegyűlő, havi szinten akár további 6 ezer euróból tevődik össze, amely havi 5,5 millió forintnak felel meg. 

A legrosszabb helyen a fideszes Schöpflin György végzett, aki július óta mindössze háromszor szólalt fel, hat javaslathoz adta a nevét és egy képviselői kérdést tett fel - írja a Blikk.

A kormány döntésének következtében a 2010-es évtől öt látványsportág is részesülhet a társasági adókedvezményből (TAO), amelyek elsősorban az utánpótlás- és létesítményhelyzetet hívatottak javítani. Ennek a támogatási formának az első eredményei már láthatóak, igaz nem ott, ahol az ország vezetői azt látni szeretnék. Összeállításunkban annak jártunk utána, miként sáfárkodott a jégkorong, a kézilabda, a kosárlabda, a labdarúgás és a vízilabda a milliárdokkal. Talán nem meglepő, a legkevesebb eredményt a labdarúgásban sikerült elérni – bár ott kifejezetten jól haladnak a létesítménycélú beruházások –, ezzel szemben a többi sportág tényleg bebizonyította, hogy nem csupán pénzpocsékolás volt a számukra érkezett állami támogatás.