A klubnak korábban is akadt gondja a vízelvezetéssel. A tavalyi átadást követően pár héttel elmaradt a Debrecen elleni bajnoki, mert a nagy esőt nem bírta el a pálya alatt lévő vízelvezető rendszer. Az elmaradt bajnoki után Végh Gábor, a Pancho Aréna játékterét építő Pharos ’95 Kft. ügyvezetője úgy nyilatkozott, a problémát az okozta, hogy a hatalmas vízmennyiség nagyon rövid idő alatt zúdult le, és így a talaj nem bírta átereszteni.
Hasonló szituációt láthattunk a nyári U19-es Európa-bajnokságon, amikor Tamás Krisztián szerelési kísérletéből egy métereken át tartó csúszás lett. Szembetűnő volt, hogy a pályán állt a víz, pedig nem volt extrém mennyiségű csapadék.
Magát a cserét garanciába kell kijavítania a kivitelezőnek - a téli szünetben már éltek egyfajta kényszermegoldással -, és biztosak ehetünk abban, maga a munka értéke igencsak magas összeg. Csak viszonyításképp: az FTC új stadionjában több mint 200 millió forintba került a füvesítés és a vízelvezető rendszer kiépítése. A Pancho Aréna esetében biztos, hogy nem ekkor összegről lesz szó, viszont így is sok 10 millió forintba kerülhet a javítás. A munkálatokat az Omega fellépését, a nyári szünet elején kezdik.
A felcsúti csapat nagy szerencséje, hogy a munkálatokat garanciában végzik el, ugyanis a focicsapatot működtető gazdasági társaság beszámolójából kiderül, hogy az elmúlt két sztendőt is veszteséggel zárta a Puskás Futball Club Kft.: 2014-ben az előző évi 145,6 milliós veszteség után 127,6 milliós mínusszal fejezte be az évet, úgy, hogy a cég nettó árbevétele egy év alatt a duplájára nőtt.