A kormánypárti képviselők elutasító magatartása azért is felháborító, mert ahogy Szelényi Zsuzsanna, az Együtt színeiben politizáló országgyűlési képviselő mondta, a Buda-Cash- és a Quaestor-ügyekben "nagyon jelentős kormányzati érintettség áll fent", és nem lehet tudni, hogy hová tűnt mintegy kétszáz milliárd forint. Magyarországon van-e még ez az összeg vagy azt egy "kormányzat mögötti offshore cégháló" tüntette e - tette fel a kérdést a képviselő.
A Quaestor kötvényeseinek kártalanítása ugyanakkor már tény, a kérvényeket mától nyújthatják be az károsultak 26 kormányhivatalban, a június 5-i jogvesztő határidőig. A kártalanítás pénzügyi szolgáltatókra vonatkozó részei ugyanakkor még kidolgozatlanok: nem lehet tudni, hogy milyen időtávon kell megfizetniük a bankoknak, brókercégeknek a kártalanítás miatt keletkező terheket, és azt sem, hogy ezek mekkora része, és milyen adóból lesz levonható. Az Equilor Befektetési Zrt. szerint elviselhetőnek kell lennie az új sarcnak, hogy az a szektor fejlődését ne akadályozza. Az Equilor a terhek eloszlása miatt minél hosszabb időszakot preferálna - mondta egy tegnapi sajtóbeszélgetésen Szécsényi Bálint. Az Equilor vezérigazgatója megemlítette: a pénzügyi szolgáltatók adminisztrációs kötelezettségei nőnek, az ennek való megfelelés, valamint a belső ellenőrzés szigorítása hat új alkalmazott felvételével jár, amely az Equilor létszámának közel tizedét teszi ki.
A szakember arról is szólt, hogy a botrányokat követően alaposan átrendeződik a magyar befektetési szolgáltatók piaca: két nagyobb és egy kisebb szolgáltató szűnt meg, viszont a tőkepiaci bizalom szempontjából évekig elhúzódó hatások lehetnek. A szabályozás szigorúbb lesz, gyakoribbak lesznek az ellenőrzések, a növekvő terhek miatt drágább lesz a működés. A brókerbotrányok miatt az első hírek megjelenése utáni első napokban az ügyfélbizalom csökkenését érzékelték az Equilornál is, az ügyfelek egy része jellemzően bankokhoz vitte a pénzét.