hulladék;menekültek;gyűlöletkeltés;Magyar Kétfarkú Kutya Párt;

- Kifigurázzák és vitatják a kabinet gyűlöletkeltését

Ön kit utál legjobban? Ön szerint ki miatt szar az ön élete? Látott ön már négert? - ilyen és ehhez hasonló kérdésekkel fordult az állampolgárokhoz a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, mely saját, ám az Orbán Viktor által kiküldötthöz kísértetiesen hasonlító "nemzeti konzultációt" indított. A viccpárt nemcsak a Fidesz-kabinet bevándorlók ellen uszító kérdéssorát figurázta ki, de a múlt hét eseményeire reagáló konzultációs kérdőívet azzal a kommentárral tette közzé: "Még mindig nem gyűlöljük egymást eléggé. A kormány segít!"

Noha valóban nehéz komolyan venni a kormányfő által küldött, egyébként helyesírási hibáktól és manipulatív, célzott kérdésektől ezúttal sem mentes konzultációs kérdőívét, az - s a kabinet egyes tagjainak idevágó nyilatkozatai - egész Európában megütközést keltettek. 'Minden európai ország megengedheti magának, hogy bevándorlókat fogadjon be" - mondta például Victor Ponta a hétvégén, a román miniszterelnök szerint ugyanis csak populista és szélsőséges politikusok akarnak hasznot húzni a migráció témájából, de ez ellentmond az európai értékeknek. Nincs egyedül ezzel az álláspontjával, épp ezért a bevándorlók elleni gyűlöletkeltő nemzeti konzultáció ügye és Orbán halálbüntetésről szóló nyilatkozata már ezen a héten az Európai Parlament alapjogi bizottsága elé kerül. Múlt csütörtökön Ujhelyi István, az MSZP európai parlamenti képviselője számolt be róla, hogy Martin Schulz EP-elnök és a frakcióvezetők döntése értelmében az EP állampolgári jogokkal, bel- és igazságügyi kérdésekkel foglalkozó bizottsága (LIBE) megvitatja a bevándorlásról szóló kérdéssort, mert az sértheti az uniós elveket.

A mainál is hosszabb, kezelhetetlen várólisták alakulnak ki a daganatos betegek diagnosztikájában, ha a kormány május 6-án elfogadja a beutalást szabályozó rendeletet. Orvosok és betegszervezetek üdvözlik a kormányzati tervet, hogy 14 napon belül minden daganatgyanús beteget ki kell vizsgálni, de arra is figyelmeztetnek: nincs elég szakember és jól felszerelt hely a sebészeti, onkológiai vagy sugárterápiás kezelések elvégéséhez, az új beutalási rendszer pedig a korrupció melegágya lehet.