szegénység;adatok;

- Napi 522 forintból élünk

Komoly ellentmondások vannak a kormány által kommunikált szegénységi adatok és a valóság között - mondta Tóth István György, a Tárki Társadalmi Riport 2014 kötetének szerkesztője a Magyarul Balóval című műsorban. 

A szociológus kifejtette, hogy Magyarország nemhogy felzárkózóban lenne a visegrádi négyekhez, hanem éppen hogy leszakadóban van a térségtől: ugyanis 2007 és 2013 között Lengyelországban, Csehországban és Szlovákiában is nőtt a nemzeti össztermék, Magyarországon viszont 6,5 százalékkal csökkent. Emellett nőtt a legszegényebbek és a leggazdagabbak közötti egyenlőtlenség is. A Magyar Szegénységellenes Hálózat (MSZH) adatai is alátámasztják a kutató szavait: mára mintegy 3,3 millió lakos nyomorog. Az MSZH szerint az átlag magyar naponta kevesebb, mint 522 forintot költ - ez egy kiló kenyér és egy liter tej ára. Emellett a gyerekszegénység is egyre jelentősebb méreteket ölt.

Ezzel szemben Czibere Károly, szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár az M1-en kifejtette, hogy szerinte az összes mutató tekintetében jelentős előrelépés volt az elmúlt két évben. A legnagyobb javulást a foglalkoztatásban mérték: a Tárki adatai szerint 2010-től tavalyig 18-ról 9 százalékra csökkent azon háztartások aránya, amelyekben senki sem dolgozik. "Kézzelfoghatóvá teszi a rezsicsökkentés és a devizahitelesek megmentésének eredményeit, hogy a korábbinál jóval kevesebben számoltak be fizetési elmaradásokról vagy arról, hogy nem tudják fűteni a teljes lakásukat" - tette hozzá az államtitkár.

Az élvonalbeli klubok közül egyedül a Ferencváros kapott pénzbüntetést a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottságának keddi ülésén.