vallomás;Tarsoly Csaba;Quaestor-botrány;

- Vallomást tett Tarsoly Csaba, és mindent elmondott

Az előzetesben lévő Tarsoly Csaba, a Quaestor tulajdonosa, volt elnök-vezérigazgatója több órás vallomást tett, amit videóra is vettek. Mindez még az előzetes letartóztatását követő harmadik napon, azaz április elsején történt, ám csak most vált ismertté. 

Papp Gábor, a Quaestor-vezér ügyvédje szerint a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai ragaszkodtak az ötórás vallomás felvételéhez. Tarsoly Csaba a hírek szerint mindent elmondott, Papp Gábor ügyvéd szerint is érdemi vallomás született.

Ha Tarsoly Csaba és a különböző Quaestor-érdekeltségek külföldre menekített pénzeit nem tárják fel a hatóságok, az csak és kizárólag a politikai akarat hiánya miatt fordulhat elő – írja közleményében Szelényi Zsuzsanna, az Együtt képviselője. A politikus szerint a Fidesz mindent megtesz azért, hogy a Quaestor-ügyben eltolja magától és másra hárítsa a felelősséget, a kormánypártnak nem érdeke, hogy kiderüljön az igazság. Szelényi közölte: a kormánypárt többségével visszaélve hozott létre egy politikai albizottságot, ahol kedvére szavazgathat meg bármit ahelyett, hogy az igazság kiderítésével foglalkoznának.

A képviselő azt írta: vizsgálni kell, hová lett a kisbefektetők és az önkormányzatok pénze, ahogy azt is, hogy hová menekített ki Tarsoly Csaba százmilliárdos vagyonokat. Kérdés az is, hogy mit tesznek a hatóságok a vagyoni kör és a pénzmozgások feltárására, mit tesz a NAV, a nyomozóhatóságok és a nemzetbiztonsági szolgálatok, valamint hogy kik voltak azok a „jól értesültek”, akik február közepe után és még március közepe előtt kimenthették pénzüket a bedőlő Quaestorból.

Új fejlemény, hogy az eredetileg 7 fős helyett 9 fős lesz a parlament költségvetési bizottságának a brókerbotrányt vizsgáló albizottsága, miután a költségvetési bizottság hétfői ülésén egyhangúlag elfogadta a bővítést. A bizottság elfogadta, hogy Szűcs Lajos (Fidesz) legyen az albizottság elnöke. A jelenlegi fideszes tagok - Boldog István, Kerényi János és Witzmann Mihály - mellé László Tamás került be az albizottságba. Az ellenzéket Schmuck Erzsébet (LMP), Hegedűs Lórántné (Jobbik), Szelényi Zsuzsanna (független) és Szakács László (MSZP) képviseli. Szűcs Lajos elnök - aki egyben a költségvetési bizottság alelnöke is - közölte, hogy az albizottság a jövő héten tartja a következő ülését.

Ugyancsak tegnap ismertették, hogy az ügyészség vádat emelt Kiss Szilárd volt moszkvai mezőgazdasági attasé ellen, mert vesztegetéssel gyanúsítják. Az egykori szakdiplomata több Quaestor-cégben is tisztségviselő volt.

Mintegy négyszáz feljelentés érkezett a Kun-Mediátor-üggyel kapcsolatban eddig a nyomozás során, de ez a szám folyamatosan növekszik - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.