Vigh Andrea az MTI-t hétfő délelőtt arról tájékoztatta, hogy a nap folyamán egyeztetéseket folytat a fenntartó minisztériummal a kialakult helyzetről, és reményei szerint keddre talán már előrelépés érhető el az ügyben. Mint mondta, egyelőre nem kíván nyilatkozni, mert pillanatnyilag nem tud többet mondani annál, mint ami a Fidelio online kiadásában vasárnap megjelent.
Káosz a Zeneakadémián - ezzel a címmel közölt írást a fidelio.hu. A szakportál ebben egyebek mellett azt írja, hogy Kupper András, a december végén kinevezett kancellár és az intézmény szakmai vezetésének - rektor és szenátus - viszonya soha nem látszott felhőtlennek, a héten történt események fényében pedig már végképp reménytelennek tűnik a helyzet konszolidációja. Kedden a Zeneakadémia húsztagú szenátusa egy emberként szavazta le a kancellár előterjesztéseit, az SZMSZ-re vonatkozó javaslatát a kancellár még az ülésen visszavonta, erről így szavazni sem lehetett. A Szervezeti és Működési Szabályzat pedig az egyetemi működés talán legfontosabb alapdokumentuma, amelynek február végéig konszenzussal meg kellett volna születnie. A portál több forrásból úgy értesült, hogy a vezető beosztású alkalmazottakat - mintegy tucatnyi embert, a programszervezéstől a jogi osztályig - arról tájékoztatták pénteken, hogy a kancellár azonnali hatállyal visszavonja megbízatásukat. Bár elvben lehetőség van arra, hogy közülük bárki megbízott igazgatóként folytassa munkáját, végleges kinevezésekre csak új pályáztatások nyomán kerülhet sor - ezeket a pályázatokat viszont csak egy elfogadott SzMSz-nek megfelelően lehet kiírni.
Kupper András a visszavonást az MTI-nek hétfőn nyilatkozva kategorikusan cáfolta. Elmondása szerint szervezeti átalakítással szeretné hatékonyabbá tenni az egyetem gazdasági-jogi-műszaki működését, azokat a területeket tehát, amelyekért egy kancellár felelős. Az átalakítás tehát nem vonatkozna az oktatási-kutatási területre. Az átalakítás legfontosabb feltétele a szervezeti és működési szabályzat (SZMSZ) megváltoztatása lenne, Kupper András azonban kénytelen volt visszavonni tervezetét a szenátus múlt heti ülésén, miután kiderült, hogy nincs kellő támogatottsága.
Közlése szerint felállítottak egy kodifikációs bizottságot, amely részletesen áttekinti a tervezetet, reményei szerint így elérhető lesz a konszenzus. Az SZMSZ módosításának elfogadása után kerülhet sor az új vezetői pályázatok kiírására. A kancellár azt nyilatkozta: : minden jelenlegi vezető munkájára számít továbbra is. Jelezte azt is, hogy a munkatársakat nem szeretné kész helyzet elé állítani, ezért megkezdte a velük való személyes konzultációt.