Trey Gowdy, a történtek tisztázására alakult kongresszusi vizsgálóbizottság elnöke az egykori szenátor ügyvédjét értesítette arról, hogy két nyilvános meghallgatást is rendeznek. Az egyiken arról kérdeznék a volt külügyminisztert, hogy miért nem a tárca hivatalos elektronikus levelezési rendszerét használta, amikor a State Department élén állt. A hajdani First Lady ugyanis - férjével, Bill Clinton volt elnökkel közösen - New York-i otthonában használt saját szerveréről levelezett azt követően is, hogy kinevezték a külügyminisztérium élére. Clinton a hivatalos levelezését leköszönését követően a State Department rendelkezésére bocsátotta, magánlevelezését azonban letörölte, s azt sem akarja engedélyezni, hogy otthoni számítógépét vizsgálatnak vessék alá.
Clinton ügyvédje biztosította a bizottság vezetőjét, hogy Hillary kész kérdésekre válaszolni a levelezésével kapcsolatban, s a bengázi terrortámadás ügyében is, de csak egyetlen nyilvános meghallgatáson hajlandó részt venni. Trey Gowdy dél-karolinai republikánus képviselő, a bizottság elnöke azonban ragaszkodik a két meghallgatáshoz, az elsőt május 18-án tartanák, a másodikat pedig, amely már egyértelműen a líbiai eseményekre koncentrál, legkésőbb június 18-áig rendeznék meg.
Mivel Hillary Clinton már bejelentette, hogy 2016-ban harcba száll a Fehér Házért, s egyelőre nincs is hivatalos vetélytársa a demokrata oldalon, számítani lehetett rá, hogy a republikánus többségű kongresszus elhúzódó vizsgálatot kezd a kampány időszakában a bengázi incidens ügyében. A líbiai Bengáziban 2012. szeptember 11-én terrortámadás érte az amerikai konzulátust, s három amerikai, köztük a nagykövet életét veszítette. A vizsgálat célja, hogy megállapítsák, a külügyminisztérium tehetett volna többet vagy sem a diplomaták életének megmentéséért. A képviselőházi bizottság elnöke közölte, több mint száz kérdést szeretnének feltenni Hillary Clintonnak, aki az incidens időszakában a külügyminisztérium élén állt.