Jobbik-Konzervatívok;Miskolc;Fideszes képviselő;Deák Bárdos Mihály;

- Fideszes képviselő inzultált egy nőt?

Bejelentés alapján a miskolci rendőrkapitányság vizsgálja azokat a körülményeket, amelyek egy miskolci fogadóórán történtek – ezt Dobi Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője közölte. Előzőleg a Jobbik tette szóvá, hogy Deák-Bárdos Mihály, a Fidesz miskolci városi képviselője csütörtöki nyilvános fogadóóráján inzultált egy nőt.

A rendőrségi szóvivő hozzátette, hogy jelenleg adatokat, információkat gyűjtenek és tanúkat hallgatnak meg az ügyben. Jakab Péter, a Jobbik miskolci frakcióvezetője közleményében azt írta, hogy képviselőhöz és sportemberhez is méltatlanul viselkedett Deák-Bárdos Mihály fideszes képviselő, amikor csütörtöki nyilvános fogadóóráján agresszív módon útját állta egy, a fórumról távozni készülő többgyermekes családanyának. 

A frakcióvezető azt írta: az egykori birkózó olimpikon azt sérelmezte, hogy a nő "az egyik média képviselőjeként" felvételt akart készíteni az eseményről és kérdéseket tett fel arról, mit tett eddig Deák-Bárdos Mihály Lyukóvölgyért. Jakab Péter szerint a Fidesz képviselője a felvételkészítést megtiltotta, a kérdéseket provokációnak minősítette, majd "agresszív módon elállta a fogadóóráról távozni készülő hölgy útját, felszólítva kamerája átadására".

A Jobbik miskolci frakcióvezetője közölte, felszólítják a Fidesz miskolci frakcióját, hogy "határolódjon el képviselőjétől, akinek cselekedetére nincs mentség”. 

Hollósy András, a Fidesz-KDNP miskolci képviselőcsoportjának szóvivője az MTI-vel közölte, hogy a nő korábban a jobbik jelöltje volt, és tavaly szeptemberben már provokatívan viselkedett Deák-Bárdos Mihály krumpliosztásán is.
Most ugyanaz a személy "nyomult be" a Vasas Művelődési Központba provokatív kérdéseivel és kamerájával felszerelkezve - tette hozzá. Hollósy András közölte: a fogadóórán jelenlévő több mint két tucat érdeklődő választópolgár a tanú rá, hogy "nem Deák-Bárdos Mihályon múlt a rendezvény normális menete, rendje".

A japán hatóságok nem zárják ki a lehetőséget, hogy a szerencsétlenül járt Fukusima Daiicsi nukleáris erőműből származhat a radioaktív cézium, amelyet egy drónnal küldött fel valaki Abe Sinzo kormányfő rezidenciájának tetejére.