Obama elnök a szavazás napján támogató nyilatkozatban méltatta kinevezettje érdemeit. „Loretta egész életét a demokráciánk alapját jelentő méltányos és egyenlő jogú igazságszolgáltatásért küzdve töltötte” –állt az elnöki közleményben.
A voksolás ennek ellenére elég feszült légkörben zajlott. Lynch asszony elődje, Eric Holder tavaly novemberben mondott le, a republikánus többségű szenátus pedig nem sietett az utód kinevezését megerősíteni, januári meghallgatása után csak most tűzték szavazásra az ügyét. Ted Cruz texasi teapárti szenátor – aki a közelmúltban jelentette be, hogy 2016-ban megpályázza a republikánus elnökjelöltséget – egyenesen azzal vádolta meg Loretta Lynchet, hogy elfogult módon fog ténykedni, s adott esetben az alkotmány előírásait is kész lehet figyelmen kívül hagyni. Cruz végül nem is vett részt a szavazáson.
Az új tárcavezető különösen amiatt váltotta ki a Republikánus Párt ellenszenvét, hogy támogatta Obama (kongresszusi jóváhagyás nélkül, elnöki rendelettel hozott) intézkedéseit ötmillió illegális bevándorló kitoloncolásának megakadályozására. A viták dacára hét republikánus szenátor még a voksolás előtt bejelentette, hogy a demokrata kisebbséghez csatlakozva támogatni fogják a köztiszteletben álló ügyvédnő kinevezését.