Siófok;Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége;Ruszinkó Ádám;MalaGarden Hotel;

- Keleti harmónia a Balaton partján

Négycsillagos superior minősítést kapott egy siófoki hotel. A tanúsítványt Ruszinkó Ádám, a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkára és Niklai Ákos, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke adta át Mihók Tamásnak, a MalaGarden Hotel tulajdonosának és ügyvezetőjének.

Nem véletlenül az egyik legkedveltebb siófoki szálloda a MalaGarden, hiszen szinte minden érzékszervünkre hat. A kőburkolatok és plasztikák, trópusi faborítások, kőszobrok, a lépten nyomon fellelhető természetes anyagok mellett a legmodernebb technológia is helyett kapott. Okos televíziók, led izzók, eredeti olasz jacuzzi masszázskádak és energiatakarékos gépészeti megoldások szolgálják a vendégek pihenését és egyben a gazdaságos üzemeltetést.

Igazi fúziós konyhát kínál a MalaGarden étterem. Megtalálhatók itt a magyaros, a mediterrán és az ázsiai konyha különlegességei. Az új épületrész földszintjén helyet kapó Mandara Café &Lounge-ban saját készítésű cukrászkülönlegességeket kínálnak. A Balaton fölé benyúló saját stég a nyári időszakban exkluzív strandolásra csábít. A balatoni panorámás wellness részlegen tágas élménymedence, himalájai sótéglával kialakított szaunavilág és autentikus thai masszőrők által végzett keleti masszázsok teszik teljessé a pihenést.

A modern, távol-keleti hangulatú étterem emeletén működő hat szoba mellé 2014-ben, egy újonnan megálmodott épületszárnyban további 15 szobát illetve lakosztályt alakítottak ki. A bővítés eredményeképpen létrejövő 4 csillagos superior szálloda megvalósulását az Új Széchenyi terv pályázatán elnyert támogatás is segítette, és 10 új munkahely is létesült. A MalaGarden Étterem hosszú évek óta Siófok egyik legkedveltebb, egész évben nyitva tartó étterme. A most átadott 4 csillagos superior HotelStars védjegyet Magyarországon a négyszázadik szálláshelyként kapta meg.

A politikusok általában visszaélnek az állami hatalommal, és az adófizetők pénzével. Nyugodtam írjuk le: "Már a görögök is….” A rendszerváltás előtti korrupció döntően fogyasztási cikkek megszerzésére irányult. Kornai Jánostól és Hankiss Elemértől tudjuk, hogy a „hiánygazdaság” azt eredményezte, hogy a magát kiváltságosnak tekintő politikai elit - a pozícióit kihasználva - elsődlegesen az élvezeti cikkek, szabadidős programok, a kulináris, a vadászati (és azzal összekötött szexuális) élvezetek terén igyekeztek a tiltott gyümölcsökre szert tenni. A 70-es évek slágere a gyermek felvétele az egyetemre és a nyugati utazás – belügyileg engedélyezett - lehetősége volt. A kivételes alkalmat a tanácsi bérlakás, a soron kívüli személygépkocsi kiutalás (Zsiguli), és a balatoni telek (200 négyzetméter) bérlete, majd megvásárlása jelentette.