"Várom a nagymamaságot. Hogy milyen érzés? Érdekes, elmúltak az évek" - mondta Sinéad O'Connor.
Különleges és érzékeny hangulatú koncertet adott kedden este a Művészetek Palotájában a Budapesti Tavaszi Fesztivál jegyében. Elhangzottak dalok legújabb lemezéről (rögtön a Take Me to Church-csel kezdte), és korábbi nagy sikerei is (például a The Last Day of Our Acquaintance, a Thank You for Hearing Me vagy a No Man's Woman).
Az MTI kérdésére, amely szerint azért rögzítették a budapesti koncertet egy leendő élő album számára, mert a Művészetek Palotájában énekelte utoljára legnagyobb slágerét, a Nothing Compares 2 U-t, az énekes nemmel felelt.
"Egyszerűen arról van szó, hogy a turné valamennyi állomásának felvételét rögzítjük, felhasználjuk, a budapestit kiemelt helyen" - mondta az énekes, aki hetekkel korábban Facebook-oldalán jelentette be, hogy Budapesten, a Müpa-koncerten énekli el utoljára a Nothing Compares 2 U-t. Kedden este a ráadásban, a koncert legutolsó számaként énekelte el a magyar közönségnek a dalt (Prince szerzeményét), amely negyedszázada, 1990-ben jelent meg, és óriási sláger lett.
"Huszonöt éven át énekeltem azt a dalt, ezzel azonosítottak. Ha ennyi időn keresztül énekelsz egy dalt, megváltozik a viszonyod hozzá, teljesen átalakul. Nem érzetem jól magam abban a helyzetben, hogy egyetlen dallal azonosítanak. Holott számos szám született azóta, amelyek nagyon fontosak számomra" - fejtette ki az előadó.
A 48 éves Sinéad O'Connor legutóbbi albuma, a tavaly megjelent I'm Not Bossy, I'm The Boss (Nem parancsolgatok, én vagyok a főnök) címét a Facebook ügyvezető igazgatója, Sheryl Sandberg és a Girl Scouts szervezet által közösen indított Ban Bossy elnevezésű kampány ihlette. A kampány arra hívja fel a figyelmet, hogy minél több nő vállaljon vezető szerepet, és vegyék őket komolyan, ne kezeljék őket főnökösködőnek, parancsolgatónak csupán azért, mert nőként vezető szerepet mertek vállalni.
"Ami engem illet, a zeneiparban is sokszor tapasztaltam hasonlót, és ez ellen a magatartás ellen fel kell venni a küzdelmet. Ezt szolgálja a Ban Bossy kampány, erre akartam a lemezemmel is felhívni a figyelmet" - mondta az MTI-nek, és egy kérdésre még azt is hozzátette, hogy sokat segíthet a dolgon Amerikában, ha Hillary Clintont megválasztják az Egyesült Államok első elnöknőjének. Amúgy félti a nőket, akik a Facebook-oldalát látogatják (szerinte a kommentelők biztonságát jobban kellene óvni), erősnek érzi magát, legalábbis erősebbnek, mint a legtöbb nő, és hisz a férfiak és nők közötti teljes egyenlőségben.
Friss lemezén egy igazi élő legenda, az ambient zene atyja, Brian Eno is közreműködött billentyűs hangszereken. Mint az MTI-nek elmondta, Eno az album producerének és társszerzőjének, John Reynoldsnak jó barátja. "Valójában nem voltam ott a stúdióban, amikor Brian a maga részét feljátszotta, ennek ellenére nagyra tartom őt, érdekes személyiségét".
Sinéad O'Connor saját lemezei mellett számos projektben vett részt az elmúlt több mint 25 évben, készített reggae-feldolgozás lemezt, szerepelt a The The Mind Bomb című albumán (a Kingdom of Rainben énekelt duettet Matt Johnsonnal), adott elő B-52's-számot (Ain't It A Shame), de mint a sajtóbeszélgetésen elmondta, talán azt élvezte a legjobban, amikor a Massive Attack 2003-as CD-jén három dalt is előadhatott.
Az énekes idén júliusban a híres montreux-i dzsesszfesztiválon is fellép; ezzel kapcsolatban azt mondta, oda a budapestitől eltérő műsorral készül. Ha nem turnézik, "normális" anyaként éli életét. "Általában délelőtt 10-től délután 3-ig dolgozom. A dalszerzői tevékenységemet meghatározza, hogy négy gyermekem van, közülük a legfiatalabb 8 éves és van még négy macska".
A popzene történetének egyik hírhedt lázadója előre jelezte, hogy politikai és vallási kérdéseket ne tegyenek fel neki, mert ezekre nem válaszol, így életének ez az érdekes szelete nem tárult fel az újságírók előtt.