A közlés szerint az 1999-ben, a koszovói háború után feloszlatott Koszovói Felszabadítási Hadsereg egyenruháját viselték. A szkopjei belügyminisztérium azt állította, hogy a támadók Koszovó felől érkeztek, s négy szolgálatban lévő rendőrt fegyvereztek le, majd albánul kezdtek el beszélni. Macedóniai közlések szerint az esetet terrorcselekményként kezelik.
Ivo Kotevszki belügyminiszter azt közölte, hogy a koszovóiak jól fel voltak fegyverezve, volt egy tolmácsuk is, aki rosszul beszélte a macedón nyelvet. „Mondjátok el mindenkinek, hogy Grujevszki miniszterelnök nem védhet meg benneteket” – hangoztatták. „Szeretjük az országunkat, mindenkit kivégzünk” – tették hozzá.
Kedden délután nem engedték az újságírókat a környékre, így híre ment annak, hogy a koszovóiak támadása csak a kormány elterelő hadművelete. Pristinai részről azt közölték, semmilyen információjuk sincs az állítólagos támadásról. Az albán Nemzeti Felszabadítási Hadsereg (ONA) volt tagja, Abedin Zimberi elmondta, hogy a régióban nem volt semmiféle fegyveres. „Semmiféle incidens sem történt” – mondta a Szabad Európai Rádió macedón nyelvű műsorában. Szerinte egyértelmű, hogy a kormányfő s a belügyminiszter így akarják elterelni a figyelmet a belpolitikai válságról, a lehallgatási botrányról. A pristinai média szerint is csak kitalálták az esetet. Vélekedések szerint azért akarja a kormány elterelni az emberek figyelmét, mert Nikola Gruevszki kormánya támadások kereszttüzébe került, mióta az ellenzék megpendítette, hogy a kormányfő apparátusa legalább 20 ezer embert hallgatott le.
A rossz biztonsági helyzet miatt mindenesetre elhalasztották a Skendija és a szkopjei Vardar közötti szerdára tercezett labdarúgó mérkőzést.
Macedóniában a lakosság körülbelül negyede albán nemzetiségű. Az albánok pártja helyet kap a kormánykoalícióban.