A miniszterelnök a miskolci fejlesztésekről szóló sajtótájékoztató végén két kérdést is kapott Habony Árpáddal kapcsolatban. Orbán azt mondta, hogy „semmilyen hivatalos természetű kapcsolatban nem áll” Habony Árpáddal, és nem tud mit kezdeni azzal, hogy ki, milyen tanácsadónak nevezi magát, illetve a sajtó kit nevez az ő tanácsadójának. Szerinte a kormánynak az a dolga, hogy kivonja magát az ilyen „feszkók” alól.
Orbán arra hivatkozott, hogy a magyar államnak megvannak a maga szabályai, kapcsolatokat szerződés alapján lehet létrehozni, de Habony Árpáddal kapcsolatos szerződés nincs és nem is lesz. A miniszterelnök azt mondta: az első kormányzati ciklusuk idején próbálkoztak azzal, hogy szabályos szerződéseket kössenek a tanácsadással foglalkozó emberekkel, példaként az Ezüsthajó Kft-t illetve Wermer Andrást említette, de szerinte az ilyen szerződések nem jók - írja a hvg.hu.
Korábban az RTL Klub derítette ki, hogy csak azt lehet tudni, hová járt Habony általános iskolába, de még az sem biztos, hogy érettségije van a miniszterelnök bizalmasának. Az életrajzából kiderül: Habony 1968. január 1-én született Budapesten, 1978-1983 között a Kond utcai általános iskolába járt, amely az dokumentumban az egyetlen beazonosítható oktatási intézmény. Középiskolaként a Képzőművészeti Szakközépiskola van feltüntetve: az RTL felkereste az összes olyan intézményt, amelyben 1983 és 1987 között ilyen irányban tanulhattak a diákok, de három fővárosi és több vidéki iskola is arról tájékoztatta őket, hogy Habony nem tanult és nem is érettségizett náluk. A csatorna megkérdezte az Emberi Erőforrások Minisztériumát is, de az Oktatási Hivatal csak az 1998-tól kiállított bizonyítványokat jegyzi. A tanácsadó 1987 és 1990 között a Magyar Képzőművészeti Alap, a Magyar Képzőművészeti Főiskola és a Soros Alapítvány restaurátor-képzésén vett részt. A jogutód Magyar Képzőművészeti Egyetemnek az említett oktatásról nincs tudomása és a hallgatói nyilvántartásukban sem szerepel Habony neve.