Felcsúton Orbán házánál, illetve a stadionnál valóban csak maréknyi tüntető gyűlt össze, de az ország számos pontján vonulnak fel civilek az Orbán-rendszer, az intézményesített korrupció ellen délután.
FOTÓ: Kökényesi Gábor
A belvárosi ingatlanvagyon kijátszása, az ügyek kivizsgálását látványosan elutasító hatóságok adták a kezdő lökést az Együttnek, a Quaestor-botrány óta azonban egyre nőtt a társadalmi igény is egy országos, a korrupció ellen tiltakozó tüntetés megtartásához, Juhász Péterék szervezésében.
Budapesten, a civilek által ellenzéki pártok támogatásával szervezett demonstráción a felszólalók között volt Lattmann Tamás jogász, a 19 "kormánybontó" népszavazási kezdeményezés egyik elindítója.
A jogász az elmúlt hónap egyik legkomolyabb eredményeként értékelte, hogy a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) hitelesítette azt a kezdeményezésüket, mellyel azt akarják elérni, hogy ne csak a politikusok vagyonnyilatkozata legyen nyilvános, hanem a velük egy háztartásban élő családtagjaiké is.
Utalt arra is, hogy az NVB által elutasított kezdeményezéseikkel a Kúriához fordultak, és reményét fejezte ki, hogy a legfőbb bírói fórum kedvező döntése esetén azokban is népszavazást tudnak majd tartani.
A több ezres tömegben több ellenzéki párt zászlóit és tábláit lehetett látni, köztük az Együtt, a DK, a MoMa és Szolidaritás jelképeit.
FOTÓ: Kökényesi Gábor
FOTÓ: Kökényesi Gábor
FOTÓ Kökényesi Gábor
Tüntetés a szegedi Fidesz-iroda előtt. MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely
Demonstráció Győrben. MTI Fotó: Krizsán Csaba
Tüntetők Miskolcon. MTI Fotó: Vajda János
A pécsi Kossuth téren is tüntettek. MTI Fotó: Sóki Tamás