Bár az iráni nukleáris programról szóló politikai keretmegállapodás április 2-án megszületett, korai lenne kijelenteni azt, hogy biztosan sikerül megegyezésre jutnia Teheránnal a Hatoknak, azaz az ENSZ Biztonsági Tanácsa Németországgal kiegészített öt tagjának (az Egyesült Államok, Oroszország, Kína, Nagy-Britannia, Franciaország) a június végi időpontig.
Bizonyos témákban továbbra is jelentősek a nézetkülönbségek. Elsősorban abban a kérdésben nincs egyetértés, milyen ütemben oldják fel a perzsa állammal szemben elrendelt büntetőintézkedéseket. A keretmegállapodás megszületésekor ugyan a nyugati tárgyalók azt közölték, Irán beleegyezett a szankciók folyamatos feloldásába, ehhez képest Irán vallási vezetője, Ali Hamenei múlt héten meglehetősen radikális nyilatkozatot tett. Egyrészt szkeptikusan nyilatkozott a végső megegyezés esélyeit illetően, másrészt pedig azt követelte, azonnal oldják fel a szankciókat a megállapodás megszületése után.
A másik vitás kérdés szintén a szankciókat érinti. A Hatok ugyanis olyan mechanizmust kívánnak életbe léptetni, amely szerint azonnal ismét szankciókkal sújtanák a perzsa államot, ha az megsértené a nukleáris egyezség pontjait. John Kerryt hétfőn zárt ajtók mögött faggatták a képviselőházban a politikai keretmegállapodás részleteiről. Az amerikai külügyminiszter előzőleg reményét fejezte ki: a képviselők elegendő időt adnak arra, hogy „teljesítsük a nehéz feladatunkat”.