Lázár János a Miniszterelnökség nevében úgy válaszolt, hogy már a második mondatba beleírta Gyurcsány Ferencet és a Bajnai-kormányt. A miniszter így nyilatkozott: "A Miniszterelnökség esetében nem lehet arról beszélni, hogy befektetése lett volna a Quaestor csoportnál. Ugyanakkor anyagi kár érte: 2005-ben a Gyurcsány Ferenc által kinevezett Erős János vezetése idején adott a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) 17 milliárd forintos hitelt a Quaestornak, lényegében megfelelő fedezet vagy garancia nélkül, amiért ráadásul 2009-ben a Bajnai-kormány kezességet is vállalt.
Pintér Sándor azt állította, a Belügyminisztériumnak, háttérintézményeinek és az alá tartozó cégeknek nem voltak befektetései a Quaestor-csoportnál, vallomásához pedig azt is hozzáfűzte, hogy sem ő, sem családja nincsenek kapcsolatban a Quaestorral.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának, az Igazságügyi Minisztériumnak, a Honvédelmi Minisztériumnak, a Nemzetgazdasági Minisztériumnak, a Földművelésügyi Minisztériumnak és szervezeteiknek szintén nem voltak befektetései a bedőlt brókercégeknél. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nem válaszolt még - írja a hvg.hu.
Szijjártó Péter a kérdésre, hogy tudott-e a Quaestornál elhelyezett milliárdos nagyságrendű befektetésről, kicsit belezavarodott a magyarázkodásba, azt válaszolta ugyanis, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium nem szól bele a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. pénzkezeléssel kapcsolatos napi döntéseibe. Ez azonban egyáltalán nincs összehangban az eddigiekkel, a külügy és a kormány ugyanis pont azt sulykolja hetek óta, hogy a cég azért vett ki 3,8 milliárd forintot a Quaestorból órákkal a bedőlése előtt, mert Orbán Viktor arra utasította a minisztereket.
Forrás: hvg.hu