"Megdöbbenéssel fogadtuk a hírt, hogy a munkánk miatt fizikai bántalmazás érhet bennünket, de természetesen az M1 valamennyi munkatársa a történtek ellenére is tovább végzi feladatát" - hangsúlyozták az M1 aktuális csatornán.
Borsa Miklós FOTÓ: NAVA
Közben a vs.hu a következő történetet tette közzé: órákon át követték, helyenként futva üldözték, még a mosdóban sem merték egyedül hagyni a vs.hu munkatársát a Fidesz alkalmazottjai a parlamentben. Kíváncsiak voltak, kikkel beszél személyesen, vagy telefonon, próbálták meglesni, mit ír a laptopján. Feltételezhetően azért, hogy megtudják, miként tudott a honlap az egy hónappal ezelőtti zárt ajtók mögötti frakcióülésről részletesen beszámolni. Az ülésen a kormányfő arról beszélt: az Iszlám Állam elleni háborúval Magyarország demonstrálná a nyugati elkötelezettségét, Washington így nehezebben tudna nyomást gyakorolni a kormányra, amelynek nőne a belpolitikai mozgástere. A frakció sajtósa először tagadta a "szoros emberfogást", aztán elismerte: megbízást teljesít, ami ellen panaszt lehet tenni a sajtóosztályon. A sajtófőnök elsőre ugyancsak tagadta a megfigyelést, de később elárulta, hogy arra kíváncsiak, a vs.hu vajon jól értesült lesz-e az aznapi Fidesz frakcióülés részleteiről is, mint a korábbiról.
Szigoríthatják az újságírók elleni támadások büntetését
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) az újságírók, fotóriporterek, operatőrök és az őket segítő munkatársak elleni támadások büntetőjogi szankcióinak szigorítását kezdeményezi. A MÚOSZ elnöksége elfogadhatatlannak tartja az M1 Híradójának műsorvezetője ellen elkövetett támadást. "A médiában dolgozók közszereplőkhöz hasonló szabad bírálata a demokratikus nyilvánosságnak természetes és építő eleme" - fogalmazott a szövetség. Az erőszakos akciókat ugyanakkor "határozottan és egységesen" kell elítélnie a magyar társadalomnak, az újságírók és a médiafogyasztók közösségének - tették hozzá.
Amint az ország, úgy a nyilvánosság, benne a média is politikai értelemben élesen megosztott.Ennek ellenére, kell hogy maradjon a sajtószakmában annyi szolidaritás, hogy mélységesen elítéljük bármelyik sajtóorgánum munkatársa elleni atrocitást. Az újságírók dolga a nyilvánosság szolgálata, a közösség értesítése arról, mi történik itthon és külföldön. Bármi legyen a világnézete, politikai hovatartozása, senki, semmilyen körülmények közepette nem bántalmazhatja, nem korlátozhatja. Az M1 munkatársa mellett ugyancsak szakmai szolidaritásunkról biztosítjuk a vs.hu tudósítóját is, akit a világ szégyenére a parlamentben vontak megfigyelés alá, hogy megtudják: kik informálják. A szakma több képviselőjével együtt tiltakozunk a sajtószabadság, az újságírói munka durva megsértése ellen. (A szerk.)