Bár a kormányzat az iskolabezárást eldöntött tényként kezeli, az iskolába járó diákok szülei mégis aláírásgyűjtésbe kezdtek, online petíciót indítottak. Az iskola vezetésével együtt ma nyílt értekezleten szeretnék közölni álláspontjukat, amelyre a KLIK képviselőit is meghívták. - Együtt szeretnénk működni a döntéshozókkal, és nyitottak vagyunk minden olyan megoldásra, amellyel elkerülhető az iskola bezárása - nyilatkozta lapunknak a demonstráció egyik szervezője, aki azt is elmondta: létezik olyan alternatíva, amely mindkét fél számára kedvező lehet.
- Semmilyen egyeztetés nem volt az ügyben, a KLIK kész tények elé állította a az iskolát. Tudomásunk szerint a bezárásról személyesen Hanesz József, a KLIK elnöke döntött - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Mendrey László. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke szerint az iskolabezárás súlyos következményekkel járhat, pedagógusokat és más iskolai dolgozókat tehetnek utcára végkielégítés nélkül. Mendrey szerint az vitathatatlan, hogy a kerületben - már csak az ott élő jelentős kínai kisebbségre való tekintettel is - van helye egy kínai kéttannyelvű iskolának, ám amit a kormány csinál, az elfogadhatatlan.
Mivel az iskola jelenleg mintegy 50 százalékos kihasználtsággal működik, a pedagógusok és a szülők szerint is járható út lenne az intézmény felosztása: több száz férőhely áll még rendelkezésre, ráadásul az iskola épülete is jól bővíthető. Mint megtudtuk, az intézmény - amely tavaly novemberben ünnepelte 40 éves fennállását - 20-30 évvel korábban ugyancsak vegyes iskolaként működött. Az iskola megmentése érdekében a szülők és a tanárok is készek az együttműködésre, és abban reménykednek, hogy javaslataikat a kormányzat is megfontolja.