Budapest főpolgármestere hangsúlyozta, hogy ez nem javaslat, hanem a kerületi polgármesterekkel kialakított vélemény. Az ügyben nem a főváros hozza meg a döntést - tette hozzá.
Az egykori OPNI területe melletti vélemény azért született, mert ott most nincs egészségügyi ellátás, és egy ilyen területen sokkal könnyebb organizálni az építési munkákat, mint ahol jelenleg is kórházi ellátás folyik - magyarázta Tarlós, megjegyezve, hogy valóban felmerült a Szent János Kórház területe is.
Az egykori OPNI állami tulajdonban van, így - a főpolgármester szerint - a tulajdonviszonyok nem jelenthetnek problémát. Szólt arról is, az a kérésük, hogyha fel is épül az új központi kórház, és egyetértésükkel esetleg Budán, attól a Szent Margit Kórház "paraméterei ne sérüljenek meg".
A főpolgármester megtisztelőnek nevezte, hogy az ügyben kikérték véleményüket, és azt mondta: "ha a Miniszterelnökség népszavazást szeretne, azt mi tudjuk támogatni".
Az MSZP szerint a „Lipót” épülete alkalmatlan sürgősségi kórháznak
Alkalmatlan emberek alkalmatlan javaslata, hogy az egykori OPNI helyén nyíljon az új budapesti kórház - ezt Horváth Csaba, a szocialisták fővárosi frakcióvezetője közölte április 9-én. . A „Lipót” épülete lerobbant, nem véletlenül született döntés a bezárásáról. Azonban még több tízmilliárd forintos felújítás után is csak szanatóriumnak lenne alkalmas, színvonalas súlyponti kórháznak nem. Már csak azért sem, mert az épület nehezen megközelíthető, forgalmi zavar esetén a mentő a dugóban ragad, menekülőút nincs. Az egykori OPNI megközelítése közösségi közlekedéssel is nehézkes: a környék buszjáratának kapacitása kicsi, a villamosról pedig meredek emelkedőn kellene a betegeknek gyalogolniuk - írta közleményében a szocialista városatya.