Hillary azt reméli, másodszorra sikerül „áttörnie az üvegtetőt”, s ő lehet az Egyesült Államok első női elnöke. Tanácsadói szerint a középosztály megerősítése, a dolgozó családok esélyeinek javítása áll majd kampánya középpontjában. Jól fog tudni együttműködni a kongresszussal, az üzleti körökkel, s hasznára lehet széleskörű ismertsége a nemzetközi porondon.
Indulása nem meglepetés, 2012-ben leköszönt a külügyi tárca éléről, s közzétette a State Departmentben töltött évekről írt visszaemlékezéseit. „Nehéz választások” című könyvét a napokban új utószóval egészítette ki. „A nagymamaság nem lelassított, épp ellenkezőleg, arra ösztökélt, hogy nagyobb sebességre kapcsoljak” – írta Hillary.
„Azt gondolom, Hillary Clintonból kiváló elnök lenne” – mondta Barack Obama panamavárosi sajtóértekezletén. Az amerikai elnök szerint Clinton 2008-ban is remek kampányt vívott. „Kiemelkedő külügyminiszter volt és a barátom” – tette hozzá. John Kerry jókívánságait küldte, de jelezte, távol akarja tartani magát a pártharcoktól. Bill de Blasio, New York polgármestere azt mondta, nem kötelezi el magát Hillary mellett, míg nem tudja, mi a fő üzenete.
Még meg sem történt a bejelentés, a republikánus elnökaspiránsok máris össztüzet zúdítottak a volt First Ladyre. Jeb Bush volt floridai kormányzó videóüzenetben mutatott rá: Clinton Obama kudarcos külpolitikáját folytatná. A texasi Ted Cruz szenátor a fegyverlobbi, az NRA összejövetelén azt állította, Clinton a szabad fegyvertartás ellen lépne fel. Kentucky szenátora, Rand Paul azt mondta, Hillary nem számíthat enyhébb elbánásra, csak azért mert nő.