Martin Schulz az Európai Parlament elnöke a ZDF-ben ugyanakkor úgy foglalt állást, hogy Ciprasz Moszkvában nem tért el az Európai Unió által képviselt irányvonaltól. Ez pedig megnyugtatta őt – tette hozzá.
A Bundestag gazdasági bizottságának elnöke, a keresztényszocialista Peter Ramsauer ezzel szemben keményen bírálta a görög kormányfő moszkvai útját. „A pénzügyi hazárdjáték után most a külpolitikai nyomásgyakorlás következik” – jelentette ki a Passauer Neue Presse című lap csütörtöki kiadásában. Szerinte Ciprasz ezzel egy vörös vonalat lépett át. A CDU politikusa, Elmar Brok,az Európai Parlament külügyi bizottságának elnöke, emlékeztetett arra, hogy Oroszország önmagában nem állíthatja vissza a korábbi életszínvonalat Görögországban.
Egyre nehezebben tudja a görög kormány féken tartani azokat, akik még a kormánynál is szélsőségesebbek. Hivatalos közlések szerint két rendőr megsérült, kilencet pedig letartóztattak, amikor összecsapások törtek ki Athénban fiatal tüntetők és a rendőrség tagja között. Az anarchisták az egyik legbiztonságosabbnak vélt börtön bezárását követelték.
A rendőrség szerint testi sértés és vandalizmus a vád a letartóztatott személyek ellen. További 21 fiatalt ideiglenesen vettek őrizetbe. Beszámolók szerint a tüntetők egyebek mellett köveket dobáltak a rendőrökre, akik könnygázt vetettek be velük szemben. Legalább két gépkocsit gyújtottak fel.
Az anarchisták annak a börtönnek a bezárását akarják elérni, ahol egy sor „bajtársukat” tartják fogva. Megmozdulásaikat azután is folytatták, hogy januárban a radikális baloldali Sziriza került hatalomra.