Napokon belül dönthet a Fővárosi Törvényszék, hogy helybenhagyja-e Tarsoly Csaba és társai előzetes letartóztatását, vagy szabadlábra helyezi őket, esetleg más, enyhébb kényszerintézkedést rendel el – házi őrizetet vagy lakhelyelhagyási tilalmat.
Mivel a kényszerintézkedés ellen benyújtott fellebbezéseket nem tárgyaláson bírálja el a másodfokú bíróság, vélhetőleg az érintettek védői is csak a Fővárosi Törvényszék sajtóközleményéből értesülnek majd a döntésről. Papp Gábor ügyvéd, Tarsoly védője azért fellebbezett az elsőfokú döntés ellen, mert szerinte sem a szökés-elrejtőzés, sem a bizonyítékok megsemmisítésének a veszélye nem áll fenn, márpedig a bíróság ezekkel az indokokkal tartóztatta le a gyanúsítottakat.
Tarsoly a Quaestor-ügy kirobbanása és az őrizetbe vétele között eltelt közel három hét során védője szerint folyamatosan együttműködött a pénzügyi felügyelet embereivel, akik ez idő alatt többször „kihallgatták”. Majd Tarsoly a felügyelet utasítására írásba foglalta, hogy szerinte mi és miért történt a brókercégnél.
A Népszabadság cikkét itt olvashatja!
Szijjártó nem szégyelli, hogy ismeri Tarsolyt
Amint a Népszava megírta: Tarsoly Csaba felhívta Szijjártó Pétert, s 2-3 percet beszéltek is március 6. és 9. között - mondta el egy háttérbeszélgetésen a külgazdasági és külügyminiszter.
Állítása szerint a Quaestor-vezér időpontot kért tőle, de azt Szijjártó más elfoglaltságai miatt nem tudott adni. A tárcavezető kiemelte, soha nem tagadta és nem is szégyelli, hogy első önkormányzati képviselői ciklusa óta ismerte Tarsolyt, aki Győrben ismert vállalkozónak számított. Szijjártó úgy fogalmazott, jóindulattal és bizalommal kezelte a Quaestorral való együttműködést, konkrét üzletekben. "Ennyi és nem több, nem tudok minden üzletember cselekedeteiért felelősséget vállalni, aki ismerek, s akivel éves szinten 3-4 alkalommal találkozom" - mondta.
Az ominózus telefonbeszélgetés egyébként Szijjártó szerint formális, két-három perces hívás volt, de a kormányfő február 25-i utasításáról, valamint arról, hogy minisztériuma visszavonta a Quaestornál elhelyzett pénzeit március 6-án, nem esett szó Tarsollyal.