Kósa Lajos azt mondta, "Pad Ferenc támogatói ezáltal úgy foglaltak állást, hogy szerintük a brókercégek vezetőinek nem kell a teljes vagyonukkal felelni a befektetők pénzéért, azt nyugodtan offshore-cégekbe menekíthetik ki, más kezére átjátszhatják és elmenekülhetnek a felelősség alól".
Felidézte, a brókerbotrányokkal kapcsolatban a Fidesz kezdeményezte, hogy a legszigorúbban és legkövetkezetesebben teremtsék meg azokat a feltételeket, amelyek a károsultak kárainak fedezetére megteremtik a jogi lehetőséget, hogy adott esetben a brókercégek teljes vagyonukkal feleljenek a befektetők pénzéért.
Úgy fogalmazott, a Fidesz mindent megtesz azért, hogy a brókerbotrány károsultjai, a kisemberek hozzájussanak a befektetéseikhez.
Kósa Lajos azt mondta, a Buda-Cash 110 ezer érintettből 97 százalék megkapta a kártalanítást az Országos Betétbiztosítási Alaptól. A maradék 3 százaléknak 6 millió fölött volt a befektetése, amire nem volt érvényes a biztosítás. Ezek kifizetésére majd a Buda-Cashben lévő vagyon és egyéb elemek biztosíthatnak fedezetet - tette hozzá.
Megjegyezte, a Quaestor-ügyben 32 ezer károsult van, közülük 20 ezernek a befektetése 6 millió alatt van, és 12 ezernek ennél több. Az ő ügyükben a Fidesz-frakció arra kéri a kormányt, hogy tegyen lépéseket azért, hogy a Befektetővédelmi Alap járjon el. De - mint azt Kósa Lajos mondta - erre nincs olyan automatizmus, mint az Országos Betétbiztosítási Alapnál a Buda-Cash ügyében. Számításai szerint az alap forrásai elegendőek lennének arra, hogy 6 millió forintig megtérítsék a károkat. Az afölötti résznél kell arról gondoskodni, hogy mire elég a Quaestor vagyona - mondta.
Veszprém megye 3-as számú országgyűlési egyéni választókerületében azért kell időközi választást tartani, mert a térség tavaly áprilisban megválasztott fideszes országgyűlési képviselője, Lasztovicza Jenő januárban elhunyt. A választást április 12-én tartják meg.