Bulvár;Frei Tamás;Ulpius-Ház;Ulpius-ház Könyvkiadó;

Forrás: Frei Tamás Facebook-oldala

- Ulpius-csőd: Frei Tamás 100 milliót bukik?

Frei Tamás lehet a legnagyobb vesztese az Ul­pius körül kialakult helyzetnek, a sikeres írónak ugyanis 100 millió forintja ragadhatott benn a csődvédelem alatt álló kiadóban - értesült a Blikk.

A lap információi szerint több tízmilliós tartozása van a kiadónak a nyomda, a bankok és a külföldi ügynökségek és a szerzők felé. Hosszan lehetne sorolni a neveket Fejős Évától Vass Virágig, vagy Fá­bián Jankától Réti Lászlóig, de a legtöbb eladást minden bizonnyal Frei Tamásnak köszönhették, akinek a legutóbbi három könyve egyenként több mint 100 ezer példányban fogyott el.

A képen is jól látszik, hogy rengeteg embert vonzott az író új könyve, ami után még nem kapta meg jutalékát. Forrás: Frei Tamás Facebook-oldala

A képen is jól látszik, hogy rengeteg embert vonzott az író új könyve, ami után még nem kapta meg jutalékát. Forrás: Frei Tamás Facebook-oldala

– Nyílt titok kiadói körökben, hogy Frei Tamásnak van a legjobb jutalékos szerződése. Tizenöt és húsz százalék között kap egy-egy eladott példány után – mondta a lapnak egy könyvkiadásban járatos, neve elhallgatását kérő informátor. – Ha a négyezer forintos könyvárból levonjuk az áfát, és annak az összegnek vesszük a tizenöt-húsz százalékát, akkor megkapjuk, hogy Frei nagyjából 750 forintot kap minden eladott példány után. Százezer példánynál ez 75 millió forintot jelent - mondta az informátor. Ha ehhez hozzá vesszük azokat az eladásokat, amiket az új könyvek kiadása generált (akik nem olvasták az előzményeket, de tetszik nekik az új kiadvány, akkor megveszik az előző részeket is) akkor kiderül, hogy körülbelül 100 millió forint körüli összeggel tartozik az Ulpius Freinek.

Forrás: Blikk

Csődvédelmet kért az Ulpius-ház
Korábban írtuk: a csődvédelmet a kiadó kommunikációs vezetője Galambos Ádám erősítette meg, aki elmondta, hogy a csődvédelem elsődleges célja az időnyerés, hogy meg tudják menteni a kiadót. Galambos Ádámnak arról nem volt tudomása, hogy a kiadó mekkora adósságot halmozott fel és miért most kérte a csődvédelmet. Személyes véleménye szerint az elmúlt évek túl gyors ütemű terjeszkedése, valamint a könyvpiacot sújtó válság együttesen sodorhatták a kiadót a mostani nehéz helyzetbe.
Az Ulpius-ház csődvédelméről az index.hu és a hvg.hu is hírt adott. Utóbbi idézte fel a kezdeteket, hogy az Ulpius-ház a 90-es években lényegében egyszemélyes kiadó volt: Kepets András egy hátizsákkal járta a kiadott könyvekkel a boltokat. "Ebből nőtt ki az a cég, ami az utóbbi években meglehetősen agresszív üzletpolitikát folytatott: szinte csak sikerkönyveket adtak ki. Így például A szürke ötven árnyalata, Frei Tamás: 2015, Vass Virág-könyvek, Mészöly-életrajz, de említhetjük Szepesi Nikolett nagy botrányt kavart visszaemlékezéseit is" - írta a hvg.hu.

 

Életének 66. évében elhunyt Katona János színművész – tudatta honlapján a József Attila Színház.