brókerbotrány;Földművelésügyi Minisztéirum;agrártárca;

Illusztráció: Thinkstock

- Brókerbotrány: az agrártárca több százmilliója is beszorult?

A külügyi tárcán kívül még egy minisztériumnak lehetett olyan vállalata, amely brókercéghez helyezett ki pénzt – írja a Népszabadság egy kormányzati forrásra hivatkozva. A lap szerint a Földművelésügyi Minisztérium egyik cége lehet ilyen ügyben érintett, és nem a Quaestornál, hanem egy másik brókercégnél szorult be több százmillió forintja.

A lap informátora nem árulta el, melyik tárca lehet érintett, ám a kormányzati források biztosra mondták, hogy nem a Miniszterelnökségről, a Nemzetgazdasági Minisztériumról vagy az Emmiről van szó. Mindössze egyetlen kormányzati forrás beszélt arról, hogy a földművelésügyi tárca egyik cége lehet érintett, és nem a Quaestornál szorult be több százmillió forintja. A Buda-Cash vagy a Hungária Értékpapír Zrt. lehet ez a társaság, de ezt nem erősítette meg senki.

Az ügyet zavarossá teszi, hogy kedden délutánig egyetlen minisztérium sem küldött olyan választ a Buda-Cash-botrány után felállított kormányzati munkabizottságnak, hogy érintett lenne a brókerügyben - tájékoztatták a lapot. Az MNB-közeli források szerint voltak olyan minisztériumok, amelyek azonnal válaszoltak, és voltak olyanok, amelyek csak március 9., a Quaestor csődbejelentése után - értesült a Népszabadság.

"Újabb állami károsult a brókerbotrányban?"
Egy hete várjuk Orbán Viktortól azoknak a minisztériumoknak és állami vállalatoknak a listáját, amelyek közpénzeket fektettek be brókercégeknél.  Eddig csak azt  látjuk, hogy a kormánytagok folyamatosan ellentmondanak még önmaguknak is, és látszattörvényekkel próbálják elfedni a Fidesz felelősségét - írja az Együtt sajtóközleményében a Népszabadság információjára reagálva. Orbán Viktor személyesen felelős azért, hogy a kormány hogyan bánik a magyar polgárok pénzével. Az Együtt felszólítja a kormányt, hogy ne húzza tovább az időt, hozza nyilvánosságra, hol és milyen közpénzeket fektettek be, illetve ki döntött a kockázatos befektetésekről - írták közleményükben.

 

A biztosítóberendezés meghibásodása miatt 30-35 percet késnek a Tatabánya-Oroszlány vonalon közlekedő vonatok - közölte a Mávinform szerdán.