Orbán Viktor egyetlen dolgot kellett volna tennie, amikor megkapta Tarsoly Csaba levelét: feljelentést tenni. Erről az LMP-s Szél Bernedett beszélt hétfőn napirend előtt a parlamentben. Az ellenzéki politikus a miniszterelnöki eskü szövegét olvasta: "a törvényt megtartom és másokkal is megtartatom". Szél szerint a kormányfőnek a levél kézhezvétele után rögtön a rendőrséghez kellett volna fordulnia, nem Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterhez. Miután ez elmaradt, felelősség terheli a Fideszt. Hiába az egyre kínosabb magyarázkodás, a kormány eltőzsdézte az emberek pénzét. Az utolsó félretett forintok ragadtak bent - fogalmazott az LMP társelnöke, aki szerint a kisbefektetőknek minden egyes fillért vissza kell kapniuk. Orbánéknak gondoskodniuk kell a "kormánykárosultakról", hisz van pénz, az MNB ebből luxuspalotákat vásárol. Bejelentette, hogy az LMP benyújtotta a javaslatát egy erősebb pénzügyi felügyeletről, de azt a házbizottságban elutasította a kormány.
Rossz irány az ellenzék számára a politikai számonkérés - harsogta sértődötten a Szél Bernadettnek válaszoló Tállai András. A nemzetgazdasági államtitkár nagyon sajnálta, hogy az LMP a miniszterelnök vagyonát szeretné zároltatni, hiszen a miniszterelnök nem szegte meg az esküjét, éppen hogy az esküje szerint járt el, amikor utasította a kormánytagokat, hogy vegyék ki a brókercégeknél elhelyezett pénzeket. Tállai szerint minden rendben halad, "azonosításra került az elkövetői kör", az előzetes letartóztatások is megtörténtek, a kormány számára pedig az a legfontosabb, hogy mielőbb kártalanítsák a kisbefektetőket.
A szocialista Lukács Zoltán "hazugságcunamit" emlegetett napirend előtt a Quaestor-ügyben. A frakcióvezető helyettes Tarsoly Csabát a miniszterelnök üzlettársának nevezte és hosszan fejtegette a történet furcsaságait. Azt, hogy kezdetben tagadták a Tarsoly-levél létezését, majd elismerték. Azt, hogy a Ouaestor-vezér levélben fordult Orbánhoz, ami érthetetlen. Az ügyben 17 napig nem történt semmi, pedig a miniszterelnök tudta, hogy baj lesz, csak a kisembereknek nem szólt, viszont titokban utasítást adott a Külgazdasági és Külügyminisztériumnak, hogy vegyék ki a pénzüket a Quaestorból. Az MSZP felszólította a parlamenti képviselőket, nyilatkozzanak arról, hogy érintettek-e az ügyben. Bejelentette: a szocialisták kikérik a levelet, amit Tarsoly Orbánnak küldött, valamint a szóban forgó kormányülés hangfelvételét.
Magyar Levente külügyi államtitkár szerint semmiféle levelet nem kapott a külügyminiszter Tarsoly Csabától erre vonatkozóan és a tárca semmiféle közpénzt nem forgatott a Quaestorban. A pénz kivételéről elmagyarázta, hogy "erkölcsileg is rendben van a dolog, mivel közvagyonról van szó". Csak azért március 1-jén döntöttek arról, hogy visszaveszik a Quaestorból az állampapírokat, mert addig Japánban voltak a minisztérium vezetői - mondta.
A Jobbik nevében Volner János beszélt arról, hogy összeérnek a szálak, ezért nem történt eddig elszámoltatás. A politikus szerint nincs magyarázat arra, hogy miért brókerházban tartotta a közpénzeket a kormány. A Jobbik megkérdezik a képviselőket arról, vettek-e ki pénzt a brókerházból az utóbbi időben.
L. Simon László államtitkár visszautasította, hogy a kormány tőzsdézett volna az állam pénzével. Azt is tagadta, hogy milliárdokat mentett volna ki a kormány bennfentes információkat ismerve. Megismételte, Orbán adta ki az utasítást, hogy a minisztériumok vegyék ki a pénzüket a brókercégektől.
A KDNP-s Harrach Péter felrótta, hogy "kivirágzott a gyűlölet kultúrája", "hazugságok és alaptalan gyanúsítgatások mérgezik a közéletet", a médiában is megjelent a gyűlölet, az alpári stílus, amelyben "élen jár a politikai bulvár és az internet". A frakcióvezető arra figyelmeztetett, hogy a pártoknak és holdudvaruknak a magatartását a nemzeti érdek és a másik fél tisztelete kéne, hogy meghatározza.
Rogán Antal ismét arról beszélt, nem egy brókercégről derült ki, hogy probléma van vele. "Persze értem, hogy a szocialisták csak egy brókerügyről beszélnének" - mondta, majd a Buda-Cashre utalva "bajnaizott". Közölte, nem véletlen, hogy az LMP Szél Bernadett is csak a Quaestorról beszélt, talán azért mert a PSZÁF főigazgatóját 2009-ben Schiffer Péternek hívták.
A Fidesz frakcióvezetőjének napirend előtti felszólalása Tállainak lehetőséget adott arra, hogy "elmúltnyolcévezzen" és közölje,a brókerbotrányt meg lehetett volna előzni, ha a szocialisták akarják. De nem akarták, sőt bátorították. Ha a pénzügyi felügylet nem kerül a jegybank alá, akkor a mai napig nem kerülnek a felszínre a csalások - mondta.