PM;Polt Péter;Quaestor;

- Quaestor - Gyanús késlekedés, Polt távozzon posztjáról!

A Párbeszéd Magyarországért szerint Polt Péter legfőbb ügyésznek azonnal távoznia kell posztjáról, ha beigazolódik, hogy személyes összefonódások miatt késlekedett az eljárás megindításával a Quaestor-ügyben. 

Közleményükben hangsúlyozzák: a Quaestor-botrány kirobbanása óta a legfőbb ügyész sokáig tétlen volt, amivel vélhetően lehetővé tette Tarsolyék aggályos vagyonmentését. Úgy fogalmaznak, hogy a Quaestor elnök-vezérigazgatójával, Tarsoly Csabával "szoros kapcsolatot ápoló" Orbán Viktor miniszterelnök "saját bevallása szerint is előzetesen tudott a pénzintézet csődjéről, ám ezt az információt nem osztotta meg a közvéleménnyel, csak  a fideszes holdudvar és a minisztériumok betéteinek kimentésével törődött".

A Blikk információi alapján a mi is megírtuk, hogy Polt Péter legfőbb ügyész lánya, és Tarsoly Csaba személyi titkára élettársi kapcsolatban vannak.

Az Együtt szintén lemondásra szólította fel Polt Pétert.  

A legfőbb ügyész szerint semmiféle késlekedésről nincs szó.

Sem a rendőrség, sem az ügyészség nem késlekedett az eljárással a Quaestor-ügyben - ezt a Legfőbb Ügyészség sajtószóvivője közölte szombaton. A Quaestor-ügy károsultjai pénteken nyílt levélben fordultak a legfőbb ügyészhez. A károsultak egyebek mellett azt kérdezték Polt Pétertől: a jogszabályok szerinte adtak-e lehetőséget az ügyészségnek, hogy a Quaestor-vagyon zár alá vételéről már korábban, akár a rendőrségi nyomozástól függetlenül intézkedjen?

Fazekas Géza azt írta: a megalapozott gyanú közlése után huszonnégy óra alatt harminc ingatlant, több mint harminc cég tulajdonrészét és több nagy értékű ingóságot foglalt le a rendőrség. A nyomozó hatóság már a nyomozás elrendelését követő napon házkutatást tartott a cégnél, ahol nagy mennyiségű iratot és elektronikus adathordozót foglalt le. Kiemelte, hogy a rendőröknek - egyebek mellett - mintegy százötven cég számláját kellett átvizsgálniuk a vagyon elleni bűncselekmény megalapozott gyanújának tisztázásához. "Az összehangolt rendőri és ügyészi munkának köszönhetően az ilyen bonyolultságú gazdasági büntetőügyeknél messze gyorsabban, mind a Buda-Cash, mind a Quaestor esetében két héten belül sikerült a büntető jogszabályok által megkívánt törvényes bizonyítékok alapján a gyanúsításokat közölni és a szükséges kényszerintézkedéseket" megtenni - írta a sajtószóvivő. 

Visszautasította az Alkotmánybíróság tanácsa a tavaly ősszel benyújtott panaszomat, így nem maradt több jogi lehetőség arra, hogy a Szabadsági téri történelemhamisító emlékmű ügyében helyi népszavazást lehessen kiírni - tudatja közleményében Steiner Pál, az MSZP V. kerületi elnöke. .