Ibolya Tibor közleményében az áll: a Buda-Cash-ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda a főügyészség felügyelete mellett sikeres vagyonbiztosítási intézkedéseket tett. Az eddig feltárt, mintegy 62 milliárd forint összesített kárérték mellett ugyanis mintegy 68 milliárd forint értékű vagyont sikerült biztosítani ingatlanok, üzletrészek, bankszámlák, ingóságok és készpénz formájában. Így remény van arra, hogy az eljárás sikeres befejeződésével a károsultakat kártalanítani lehessen - írta a fővárosi főügyész.
Felidézte: az NNI február 23-án rendelt el nyomozást a Buda-Cash ügyben a Magyar Nemzeti Bank alelnökének feljelentése alapján. A gyanúsítotti kihallgatásokra és őrizetbe vételekre március 9-én került sor, különösen jelentős kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmények megalapozott gyanúja miatt. "Így rövid idő alatt, törvényes, szakszerű és időszerű nyomozás eredményeként sikerült beszerezni a konkrét emberekkel szembeni megalapozott gyanú közléséhez szükséges bizonyítékokat" - hangsúlyozta Ibolya Tibor.
Szintén két hét telt el a Quaestor-ügyben a nyomozás március 11-ei elindítása és aközött, hogy az NNI csütörtökön három embert gyanúsítottként hallgatott ki, majd őrizetbe vette őket üzletszerűen elkövetett, különösen nagy kárt okozó csalás bűntette és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt. A gyanúsítottak panasszal éltek a gyanúsítással szemben, a panaszokat a Fővárosi Főügyészség bírálja el - tette hozzá a főügyész.
A nyomozást kezdettől fogva fokozott ügyészi felügyelet mellett folytatták, majd a fővárosi főügyész egy három ügyészből álló ügyfeldolgozó csoportot alakított. A nyomozó hatóságon belül a brókerügyek vizsgálatára szintén többtagú nyomozócsoport alakult - tette hozzá Ibolya Tibor. A közlemény szerint a főügyészség és az NNI - a Magyar Nemzeti Bank munkatársaival együtt - a nyomozás kezdetétől fogva szorosan együttműködött.
Folyamatban vannak a vagyoni jellegű kényszerintézkedések: "a vagyonelkobzás alá eső dolgok biztosítása érdekében" az NNI ebben az ügyben is vagyon-visszaszerzési eljárást indított, és ennek keretében ingatlanokat, üzletrészeket és ingóságokat foglalt le. A Fővárosi Törvényszék csütörtökön azt közölte, hogy a Buda-Cash-ügyben érintett három ember jogerősen előzetes letartóztatásban marad. A rendőrség korábban tíz embert állított elő, egyet tanúként, kilencet gyanúsítottként hallgattak ki.