A kezdeti előnyomulás azonban megakadt, így tegnaptól a szárazföldi csapatok az amerikai vezetésű koalíciós légierő is beszállt, célzott légicsapásokkal segíti a Bagdadtól 140 km-re fekvő stratégiai fontosságú város elleni szárazföldi offenzívát. A Reuters hírügynökség szerint a koalíciós légierő bevetésével Tikrítnél eddig messze a legnagyobb mértékű együttműködés jött létre a terroristák ellen harcoló iraki erők, az Irán által támogatott iraki síita félkatonai szervezetek, az ugyancsak helyszínen lévő iráni tanácsadók, valamint az Egyesült Államok és szövetségesei között. A hírügynökség úgy fogalmaz, hogy a tikríti légi hadjárattal, "új fejezet" kezdődött az IÁ elleni háborúban.
Az iráni segítséget ugyanis nem nézi jó szemmel sem Washington, sem a szunnita államok. Múlt héten még David Petraus, az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség, a CIA volt igazgatója úgy nyiltakozott, hogy a síita milíciák nagyobb veszélyt jelentenek Irak stabilitására és a regionális egyensúlyra, mint az Iszlám Állam terrorszervezet. "Irak és a koalíciós erők jelentős haladást értek el az Iszlám Állammal szemben. Azt állítanám, hogy Irak hosszú távú stabilitására és a szélesebb értelemben vett regionális egyensúlyra a legfőbb fenyegetést nem az Iszlám Állam, hanem a síita milíciák jelentik, amelyeket Irán támogat és némelyeket közülük irányít is" – fogalmazott a volt titkosszolgálati vezető.
Az Egyesült Államok mindeddig nem játszott szerepet a tikríti offenzívában, és csak felderítő gépeket küldött a harcok térségébe. Steven Warren ezredes a Pentagon szóvivője korábban közölte, hogy Irak nem kért légi támogatást a koalíció Tikrit város felszabadítására indított offenzívájához.