Az MSZP elnökhelyettese elmondta, támogatják a Rogán Antal által előterjesztett törvényjavaslatot, de leszögezte, hogy gondot jelent az, hogy a cégek vezetői szabadon kimenthetik a társaságok vagyonát, addig amíg nem indult azok ellen csődeljárás. A politikus kifogásolta azt is, hogy a Buda-Cash és a Hungária Értékpapír Zrt. tulajdonosai ellen már eljárások indultak, míg a Quaestornál ez még nem történt meg. Gőgös Zoltán abbéli aggodalmát is kifejezte, hogy egyes, feltehetően a Fideszhez köthető üzletemberek megvédése miatt megy a jelenlegi időhúzás.
A szocialista képviselő korábban úgy nyilatkozott, hogy pártja követeli: a beérkezett feljelentések alapján zárolják a Quaestor-csoportban a céges, illetve a tulajdonosi magánvagyont, mert egyébként nem lesz fedezet a kártérítésekre.
Az ügy kapcsán a Fidesz közleményében kijelentette, hogy szerintük a „szocialista brókerbotrányok áldozatainak” kártalanítása a törvényeknek megfelelően zajlik. Az Országos Betétbiztosítási Alap, a Befektető-védelmi Alap és az MNB minden segítséget megad a károsultaknak. A Fidesz felszólította a szocialistákat, hogy "az egyébként is nehéz helyzetben lévő károsultakat ne tévesszék meg hamis információkkal, és ne csapják be őket, ahogy azt a brókerek is megtették", továbbá a kormánypárt ígéretet tett arra, hogy véget vetnek „az évtizedes pénzügyi korrupciónak”, és hogy rendet tesznek a brókerpiacon. „Amikor az MSZP kormányzott, nem született törvény a Kulcsár-ügyben a felelősök vagyonának zár alá vételéről”- hangsúlyozta a párt, hozzátéve, hogy most bevezetnek egy ilyen törvényt. A Fidesz kíváncsian várja, hogy az MSZP támogatja-e „vagy ismét a brókerek pártjára áll, mint eddig” – olvasható a Fidesz közleményében.
Gőgös Zoltán visszautasította ezeket a megalapozatlan vádakat.